Fryzura dla Panny Młodej – bolączka poczatkującego fryzjera

Fryzura dla Panny Młodej – bolączka poczatkującego fryzjera 4.50/5 (90.00%) liczba głosów: 2

Fryzura dla Panny Młodej

Ślub – dla każdej kobiety to dzień wyjątkowy…Każda chce wyglądać szczególnie.

Po wyborze daty, miejsca ceremonii, przychodzi czas na poszukiwania kreacji oraz osób, które w tym ważnym dniu zajmą się przygotowaniem makijażu oraz fryzury Panny Młodej.

fryzura panna młoda Fryzura dla Panny Młodej fryzura ślubna

Niestety przez lata obserwuję, że fryzjerzy dzielą się na tych którzy kochają wykonywać upięcia czy fryzury ślubne oraz na tych, którzy panicznie się ich boja i modlą się o to by czasem żadna z Pań nie poprosiła ich o taka usługę. Wynika to przede wszystkim z braku doświadczenia i treningu, a jak wiadomo to tylko trening może uczynić z nas Mistrzów. Zazwyczaj samo przyuczenie do zawodu nie pozwala na zdobycie doświadczenia w dziedzinie koków i upięć. Przez pierwsze lata pracy w zawodzie sama niechętnie podejmowałam się wykonywania takich fryzur, co wynikało z braku treningu.

portal dla matek

Po pierwsze – TRENING

Ćwicz, ćwicz, ćwicz – to prawda, na co dzień nie mamy czasu, a nawet i siły pomiędzy klientkami, ale uwierz – trening zaprocentuje!!! Na początek wystarczy nam główka treningowa z półdługimi włosami (najlepiej sprawdzają się włosy naturalne). Unikniesz wtedy stresu, a poza tym można wypróbować wiele opcji i nie narażając się na zniecierpliwienie modelki. Z czasem kiedy nabierzesz wprawy – poproś kilka znajomych Pań o to czy użycza Ci swoich włosów do ćwiczeń (włosy na głowie klientki układają się zupełnie inaczej niż te na główkach treningowych). Po pewnym czasie zauważysz, że czesanie zajmuje Ci mniej czasu, że w głowie pojawiają się różne pomysły na daną fryzurę, jednym słowem sprawia Ci to przyjemność.

Po drugie – SZKOLENIA

Nie muszę nikomu mówić jak ważne w tym zawodzie są szkolenia, nie tylko te z koloryzacji czy strzyżeń, również te z zakresu czesania upiec i koków – nawet tu trendy zmieniają się bardzo szybko.

Po trzecie – INTERNET

Skarbnica pomysłów i inspiracji. Poświęć chwile i poszukaj fryzur, które wpadną Ci w oko, które przemawiają do ciebie, wyobraź sobie jak zostały wykonane i… do dzieła! Próbuj, próbuj, próbuj – to nic nie kosztuje.
Youtube – wpisując hasła takie jak ‘fryzura ślubna’ , ‘kok’, ‘upięcia’ , znajdziecie wiele filmów i tutoriali gdzie krok po kroku pokazane jest tworzenie fryzur od podstaw.

fryzura ślubna fryzura na ślub fryzura panna młoda

Bardzo często spotykam się z Pannami Młodymi, które szukają fryzjera czeszącego fryzury ślubne, ponieważ ich wieloletni fryzjer, u którego wykonują koloryzacje czy strzyżenia – nie wykonuje takiej usługi. Myślę, ze przy ilości salonów i konkurencji w tych czasach, nie można pozwolić sobie na to, by tracić klientkę z takiego powodu. Zazwyczaj Panie, które trafiają do mnie na fryzurę ślubną pozostają wiernymi klientkami.
Warto dać sobie szanse – zainwestować w siebie, w TRENING, w SZKOLENIA z zakresu upięć, po to by sprawić, że kobieta w tym najważniejszym dniu będzie wyglądała pięknie przy TWOJEJ pomocy. Po latach spoglądając na zdjęcia wspomni tego fryzjera, który z pasja upinał jej włosy :) Satysfakcja gwarantowana!

Joanna Jędrzejczak
Joanna Jędrzejczak – stylista fryzur od 2005 roku. Specjalizuje się w wykonywaniu upięć i fryzur ślubnych. Na co dzień mieszka i pracuje w Szkocji – tam też prowadzi szkolenia indywidualne i grupowe z zakresu tworzenia upiec i fryzur ślubnych. Współpracuje przy tworzeniu fryzur do sesji zdjęciowych.
portal fryzjera joanna jędrzejczak facebook joanna jędrzejczak

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 − = jeden

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

:)


Zaloguj lub Zarejestruj

Nigdy nie publikujemy postów na Twoim profilu Facebook/Google+.
Logowanie oznacza akceptację Regulaminu.