Masaż głowy w gabinecie fryzjerskim

Oceń ten artykuł

Masaż głowy

masaż głowy fryzjerJeśli wierzyć specjalistom nasze włosy zaprogramowane są genetycznie na przeżycie 120 lat. Niestety zbyt wiele czynników ma wpływ na ich stan. W efekcie często mamy włosy rozdwajające się, łamliwe i wysuszone. Pojawiają się różne problemy skórne, aż w końcu dotyka nas problem nadmiernego wypadania włosów.
Dlatego ciągle szukamy coraz to nowszych rozwiązań mających wzmacniać włosy i zapobiegać ich wypadaniu. Poddajemy je działaniu wielu środków pielęgnacyjnych, wzmacniających i upiększających, zapominamy o tym, że za wypadanie włosów odpowiada ich niewidoczna część, ta znajdująca się w skórze, ponieważ włosy, tak jak paznokcie, to wytwór skóry. Masaż głowy jest tym, co pozwala zminimalizować efekty tych negatywnych czynników, wpływa także na porost włosów i ich kondycję. Dlaczego nie wykonywać go więc w salonie fryzjerskim jako dodatek do usługi?

Poznając budowę skóry widzimy, że włosy osadzone są w cebulkach włosowych i stamtąd czerpią swoją siłę. Nie trzeba, więc szukać potwierdzeń w badaniach naukowych, żeby zrozumieć, że działanie wzmacniające na skórę głowy wzmacnia włosy i wpływa na ich porost. Ważne będzie zarówno działanie wewnętrzne jak i zewnętrzne. Wewnętrzne działanie to głównie dieta, tryb życia, stres…, zewnętrzne to klimat, preparaty kosmetyczne, suszenie włosów, czesanie… Profesjonalny masaż głowy w gabinecie fryzjerskim działa na włosy wewnętrznie i zewnętrznie. Dlatego jest taki ważny w pielęgnacji włosów, choć tak rzadko się go wykonuje. Potocznie masaż kojarzy się z ciałem czy z twarzą, jednak osoby, które korzystały z masażu głowy zawsze mówią, że to najprzyjemniejszy z masaży, jakie mieli przyjemność przeżyć. Masaż głowy, a w zasadzie skóry głowy, szczególnie działa na psychikę. Dzięki rozluźnieniu spiętych mięśni przynosi relaks fizyczny i poprawia mikrokrążenie. Dzięki temu, że krew szybciej krąży, możliwa jest szybsza wymiana składników odżywczych, witamin i minerałów oraz pozbycie się szkodliwych toksyn. Ruchy dłoni powinny rozgrzać masowane miejsca a nacisk palców musi być odpowiednio wyważony.

Jak wykonać masaż głowy, instrukcja krok po kroku

  odprężające masowanie u fryzjera
 • Wstępna czynność to pierwsze, bardzo dokładne mycie. Podczas mycia głowy należy wykonywać masaż opuszkami palców obu dłoni z niezbyt mocnym uciskiem (nie należy szorować skóry paznokciami!), zataczając koła na całej powierzchni głowy, po czym konieczne jest bardzo dokładne wypłukanie szamponu wraz z zanieczyszczeniami.
 • Kolejnym krokiem jest drugie mycie. Nanosimy odpowiednią ilość szamponu.
 • Teraz przystępujemy do masażu głowy, który nie powinien trwać dłużej niż 5 minut:
  • Rozpoczynamy od położenia palców obu dłoni na linii czoła, wykonując okrężne ruchy, przenosimy dłonie (nie odrywając rąk) po linii skroni, za uszami aż do karku.
  • Po zakończeniu sekwencji na karku, należy przełożyć dłonie z powrotem na linię czoła, wykonując okrężnymi ruchami masaż, w prostej linii przez środek głowy do okolic karku.
  • Końcowym etapem jest zatrzymanie pozytywnej energii, wytworzonej dzięki masażowi oraz osiągnięcie spokoju wewnętrznego. Prawą dłoń należy położyć na linii czoła, a lewą na karku. Po trzykrotnym uciśnięciu całymi dłońmi, przenosimy ręce nad uszy (na tzw. wewnętrzną linię kapelusza), i również delikatnie trzy razy uciskamy.
  • Po tak wykonanym masażu, należy obficie spłukać głowę. Po zabiegu możemy jeszcze zastosować odżywkę.
  • Ostatnią czynnością jest osuszenie włosów ręcznikiem. UWAGA! Nie pocieramy ręcznikiem włosów, ale zakręcamy turban na głowie, pozostawiając go przez około 3 minuty. W ten sposób unikamy uszkodzeń mechanicznych.

Te czynności częściowo można wykonać samemu, ale masaż głowy w Salonie Fryzjerskim wykonany przez profesjonalistę będzie nieporównywalnie przyjemniejszy i korzystniejszy dla włosów, i psychiki. Zostanie to z pewnością docenione przez klienta i wpłynie na jego lojalność.

Polecamy także film prezentujący inne techniki i ogólne zasady pozwalające odprężyć się Twojemu Klientowi.

Tagi:

Komentarzy: 4

  1. daranek Odpowiedz

   Bardzo ciekawie napisane, tylko że salony fryzjerskie jeszcze muszą mieć do tego odpowiedni sprzęt, duże, wygodne fotele, widziałem takie na Fryzomania.pl widzę, że fryzjerzy mają spory wybór jeżeli chodzi o możliwości umeblowania swoich salonów.

 1. Baldwin Odpowiedz

  Fajnie pod warunkiem że masaż będzie na szamponie za drugim myciem. Jeżeli wykonasz masaż na masce to pory w skórze głowy będą zapchane – powoduje to ogromny łojotok, początki łuszczenia sie skóry, może powodowac łupież który będzie trudny do usunięcia, brak dostępności tlenu do cebulek włosów spowoduje wypadanie włosów.
  Maskę czy odżywkę nakładamy TYLKO i wyłącznie od połowy długości po końce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


trzy − 1 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

:)


Zaloguj lub Zarejestruj

Nigdy nie publikujemy postów na Twoim profilu Facebook/Google+.
Logowanie oznacza akceptację Regulaminu.