Medycyna estetyczna włosów. Co może dla nas zrobić?

Oceń ten artykuł

Kiedy medycyna estetyczna włosów jest potrzebna?

Każdy fryzjer doskonale wie jak bardzo ważne są dla klientów ładne włosy. Słabe, matowe i wypadające włosy, mogą prowadzić do kompleksów, izolowania się od otoczenia, poważnego zachwiania samooceny, a niekiedy nawet do depresji.

Przy zabiegach regeneracyjnych i wzmacniających włosy w salonach fryzjerskich często klienci słyszą o potrzebie zmiany trybu życia, wyeliminowaniu silnego stresu, wzbogaceniu diety o produkty bogate w żelazo (zielone warzywa, czerwone mięso), cynk (pestki słonecznika, orzechy) oraz proteiny (drób, jajka). Można także pokusić się o polecenie ampułek przeciw wypadaniu włosów. Mimo tego zdarzają się sytuacje, kiedy problemy z włosami pogłębiają się i trzeba szukać nowych rozwiązań. Warto wtedy skierować klienta do współpracującej kliniki, by dowiedzieć się jak może mu pomóc medycyna estetyczna włosów. W klinice zostaną wykonane zabiegi specjalne. Po zakończeniu tego leczenia klient będzie mógł wrócić do salonu fryzjerskiego w celu kontynuowania odpowiedniej pielęgnacji.
Specjalistyczna kuracja dla włosów zawsze będzie indywidualnie dopasowana i może składać się z następujących elementów:

 • Stosowanie leków powstrzymujących wypadanie włosów, hamujących degenerację mieszków włosowych i pobudzających wzrost włosów.
 • Mezoterapia należąca do najskuteczniejszych metod stymulacji włosów. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy odpowiedniego preparatu, dobranego indywidualnie dla pacjenta. Najczęściej są to koktajle zawierające witaminy, aminokwasy i mikroelementy, które odnawiają i regenerują słabe, matowe i cienkie włosy. Z kolei koktajle z peptydami działają odżywczo i pobudzają wzrost włosów. Pełna kuracja to zwykle 3-5 zabiegów w odstępach, co 2-3 tygodnie.
 • Mezoterapia z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego przeznaczona jest dla osób z problemem łysienia i wyjątkowo słabymi włosami. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z krwi pacjenta. Krew poddawana jest wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Wstrzyknięte w skórę osocze bogatopłytkowe pobudza cebulki włosowe do wytwarzania nowych włosów. Zabieg trwa od 10 do 15 minut. Na efekty trzeba czekać ok. 3 miesięcy. Pełna kuracja to 3 zabiegi, co 2 miesiące.
 • Mezoterapia z zastosowaniem komórek macierzystych z krwi pacjenta z problemem łysienia. Komórki macierzyste uzyskiwane w specjalnym procesie technologicznym. Komórki macierzyste stymulują komórki skóry i jej przydatki. Zabieg wykonuje się tylko raz, a efekt jest natychmiastowy.
 • Naświetlanie światłem LED – zabieg nieinwazyjny silnie stymulujący proces regeneracji skóry głowy. Światło LED wnika przez skórę nie naruszając jej struktury i w naturalny sposób pobudza komórki skóry.
 • Suplementy, niezbędne dla prawidłowej budowy keratyny włosa, zalecane zgodnie z wynikami analiz, w postaci tabletek doustnych.
 • Przeszczep włosów, gdy w skórze nie ma już mieszków włosowych. Sposób rozmieszczenia przeszczepionych włosów, ich rodzaj i liczba zależą od rozmiarów łysiny, barwy i charakterystyki włosów.
  klinika medycyny estetycznejZabieg rozpoczyna się od pobrania fragmentu skóry owłosionej z bocznych i tylnej okolicy głowy. Stosowane są dwie metody pozyskania transplantów. Jedna z nich, tzw. metoda STRIP ( z ang.: pasek) polega ona na pobraniu z okolicy potylicznej paska owłosionej skóry i następnie podzielenie na pojedyncze transplanty.
  Drugą metodą jest metoda FUE ( follicular unit extraction) polegająca na pobieraniu z okolicy potylicznej drobnych fragmentów skóry zawierających mieszki włosowe.
  W obu metodach zabieg dalej przebiega tak samo. Obie te metody różnią się, więc jedynie sposobem postępowania w okolicy „dawczej”.

Medycyna estetyczna włosów za nami, co dalej?

Po zakończeniu procesu leczenia dalsza, codzienna pielęgnacja powinna odbywać się pod okiem profesjonalisty fryzjerskiego, aby zapewnić utrzymanie efektów leczenia, z wykorzystaniem medycyny estetycznej, jak najdłużej.

Tagi:

1 komentarz

 1. Tadek299 Odpowiedz

  Ciekawe. Ja już też zaczynam łysieć (chociaż jeszcze nie! :P), chyba się zdecyduje na jakąś łagodniejszą wersję poprawy tego. Możecie mi coś polecić? Mam 42lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× osiem = 56

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

:)


Zaloguj lub Zarejestruj

Nigdy nie publikujemy postów na Twoim profilu Facebook/Google+.
Logowanie oznacza akceptację Regulaminu.