fryzura na bal

Fryzura na bal

Fryzura na bal stanowi ważną część stylizacji, dlatego dobrze jest przemyśleć jej formę aby stanowiła odpowiednie dopełnienie, podkreślała wrażenie jakie chcemy wywołać. Ważne uroczystości jak elegancka kolacja czy bal biznesowy szczególnie wymagają dopasowania stylizacji do charakteru imprezy. Każda kobieta chce prezentować się jak najlepiej i stosownie do okazji. Warto więc przed wyjściem na bal zainteresować się trendami mody i dopasowanymi do nich trendami we fryzjerstwie. Fryzura na bal może być różnoraka i na prawdę można znaleźć w aktualnych trendach coś odpowiedniego nawet do najoryginalniejszych stylizacji.

Jakie uczesania są modne na bal?

Klasyczne upięcia włosów

Gładko zaczesane włosy, które są spięte niemal na czubku głowy to fryzura na bal, która dodaje kobiecie klasy i elegancji. Tego rodzaju upięcie za każdym razem może wyglądać inaczej. Włosy mogą być zupełnie proste, ale loki też można ułożyć w ten sam sposób. Niezwykle szykowną formą kucyka jest wykonanie na nim wyrazistego skrętu, tak, aby włosy ułożyły się w delikatną falę. Dla podkreślenia wieczorowego charakteru całej stylizacji warto upiąć elegancka ozdobę do włosów, innej niż te, które nosi się na co dzień.

Luźne upięcia włosów na bal

Do ponadczasowych fryzur na bal zalicza się też luźne upięcie. Aktualne trendy mody sugerują dbanie o jak najbardziej naturalny efekt. W związku z tym, trafnym wyborem jest uczesanie, które pozornie sprawia wrażenie nieładu panującego na głowie. Takie są swobodne koczki upięte nisko, tuż nad samym karkiem. Można też „wypuścić” kilka kosmyków, które będą swobodnie opadać na ramiona i okalać całe uczesanie. Tego rodzaju fryzury wieczorowe dodają wdzięku i podkreślają kobiecy urok. Piękne luźne koki można bardzo ładnie upiąć także włosów półdługich.

Warkocze na bal

Warkocze we wszystkich odmianach należą do najmodniejszych fryzur damskich. Zaplecione włosy przybierają teraz coraz bardziej oryginalne formy. Może to być warkocz w formie kłosa ułożony na boku lub wianek, a nawet kok z warkoczem. Do tego rodzaju fryzur nie trzeba mieć długich i gęstych włosów. Włosy krótkie i cienkie warkoczyki można podbierać i wplatać w pozostałą część uczesania. Włosy można zaplatać w różny sposób, np. w grube, dobierane warkocze albo cienkie warkoczyki francuskie. Fryzur z warkoczy tworzyć mają wrażenie swobody i naturalności na głowie.

Stylizowane fale na bal

Na takie uczesanie można zdecydować się bez względu na długość włosów. W rozpuszczone, lekko skręcone fale można wpiąć ozdobę w postaci biżuteryjnej spinki czy grzebyka. Ze względu na trend, który lansuje naturalny wygląd, najlepiej jeśli delikatnie pofalowane włosy będą rozpuszczone, ale można też swobodnie je upiąć, aby powstał luźny kok. Takie uczesania są najmodniejszymi i niezwykle kobiecymi fryzurami wieczorowymi.

Fryzura na bal dla krótkich włosów

Z krótszymi włosami można eksperymentować z przedziałkiem, z grzywką… Największym trendem wśród układania krótkich fryzur na bal jest zaczesywanie środkowej części włosów do tyłu. Takie ułożenie często wybiera Sharon Stone, Rihanna, Małgorzata Kożuchowska czy też Katarzyna Zielińska, które słyną z noszenia krótkich włosów. Na krótkich włosach można też poszaleć z kolorowymi pasemkami o dodatkami takimi jak ozdobne spinki, opaski, chusty…

Zostaw odpowiedź