jak dbać o loki

Kręcone włosy to prawdziwe szczęście

Posiadaczki pięknych, kręconych włosów mogą być naprawdę zadowolone, ponieważ mają większe możliwości eksponowania swojej fryzury. Istnieje szereg sposobów, aby szybko, trwale i samodzielnie wyprostować włosy. Dużo trudniej proste włosy zamienić na fale lub loki. Wymagają one jednak specyficznej pielęgnacji i troski… a więc jak dbać o loki? Poniżej przedstawiamy kilka porad, które pokażą, jak dbać o kręcone włosy.

Jak dbać o loki? – Nawilżanie

Włosy kręcone mają dużą skłonność do przesuszania, co czuć już w samym dotyku. Aby nie dopuścić do ich łamania oraz niszczenia, należy ograniczyć użycie suszarki. Zaraz po umyciu najlepiej dać włosom czas, aby same wyschły. To na pewno poprawi ich kondycję. Ponadto, pamiętajmy o częstym stosowaniu balsamów oraz lejków, które nawilżą włosy.

Loki, jak dbać? – Rozczesywanie

Dużym błędem jest rozczesywanie włosów, kiedy już zdążyły wyschnąć po umyciu. Najlepiej robić to gdy są jeszcze mokre, ponieważ uniknie się w ten sposób trudnych do usunięcia kołtunów oraz nadmiernej łamliwości włosów. Do czesania warto jest stosować drewniany grzebień o grubych zębach i szerokich przestrzeniach.

Stylizacja

loki jak dbaćPytanie: “Jak dbać o loki?” nie jest jedyną kwestią jaką trzeba poryszyć. Drugie zagadnienie to stylizacja. Do odpowiedniego „ufryzowania” naszych loków niezbędne okażą się kosmetyki pielęgnacyjne i wszelkiego rodzaju nawilżacze oraz nabłyszczacze. Nanosimy je zwykle na końcówki włosów, a także na całą ich powierzchnię, wmasowując i ugniatając kosmetyk. W ten sposób uzyskamy loki o dużej objętości, pozbawione niechcianej puszystości, o jednolitej strukturze. Konieczne jest także stosowanie lakieru dla utrzymania zwartej fryzury przez cały dzień, szczególnie gdy jest mokro i wilgotno.

Kochajmy nasze loki

Na koniec jeszcze podsumowanie powyższych rad. Traktujmy włosy kręcone bardzo delikatnie. One naprawdę wymagają specjalnej pielęgnacji. Może warto pomyśleć o ziołach wzmacniających włosy? Loki są trudne w utrzymaniu i na pewno dość niesforne, ale odwdzięczają się pięknym efektem estetycznym i swym oryginalnym charakterem. Najładniej wyglądają, gdy są w pełni wyeksponowane, choć codzienne noszenie rozpuszczonych loków bywa uciążliwe.

1 komentarz

  1. do loków moim ulubionym produktem jest kosswell curl krem – zakupiony u fryzjera i w życiu bym nie powiedziała, że jakiś krem może tak zakręcić moje włosy. jestem w szoku i pokochałam go od pierwszego użycia!

Zostaw odpowiedź