kasa fiskalna w salonie fryzjerskim

Od 2015 kasa fiskalna w salonie fryzjerskim bez względu na wielkość obrotu

1 stycznia 2015 roku wejdzie w życie Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Przepisy, które 7 listopada 2014 roku zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw RP, obejmą usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne koniecznością stosowania urządzenia fiskalnego niezależnie od wielkości realizowanego obrotu. Prace nad rozporządzeniem trwały już od jakiegoś czasu, a o całej sprawie informowaliśmy już wcześniej w artykule “Kasa fiskalna w salonie fryzjerskim i kosmetycznym? Już w 2015 roku”.
Zgodnie z nowymi przepisami, od 2015 roku m.in. fryzjerzy i kosmetolodzy nie będą już podlegali rocznemu limitowi obrotu 20 000 zł. Jeśli obsłużą klienta indywidualnego, zostaną zobowiązani do zainstalowania urządzenia fiskalnego i rozpoczęcia ewidencji – stwierdza Kierownik Serwisu w Polskim Centrum Kas Fiskalnych, Marcin Ciechowicz.

Okres dostosowawczy dla nowych firm i osób kontynuujących działalność

W związku z tą zmianą, Ministerstwo Finansów ustanowiło również okresy dostosowawcze. Salony kosmetyczne, fryzjerskie i kosmetologiczne, które przed 1 stycznia 2015 roku obsługiwały klientów indywidualnych i nie przekroczyły rocznego limitu obrotu, a po wejściu w życie Rozporządzenia nadal będą prowadziły swoją działalność, powinny rozpocząć rejestrację sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej najpóźniej od 1 marca 2015 roku.
Z ponad dwumiesięcznego okresu dostosowawczego będą mogli skorzystać fryzjerzy i kosmetolodzy, którzy zaczną świadczyć swoje usługi osobom fizycznym od przyszłego roku. Przykładowo, jeśli salon kosmetyczny pierwszy raz obsłuży klienta indywidualnego w styczniu 2015, powinien zacząć wydawać paragony najpóźniej od 1 kwietnia 2015. Zastosowanie znajduje tutaj przepis, zgodnie z którym podatnik powinien rozpocząć ewidencję po dwóch miesiącach, następujących po miesiącu, w którym wykonano usługę na rzecz osoby fizycznej lub rolnika ryczałtowego – wskazuje Ciechowicz.

Zmiany obejmą nie tylko usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne

kasa fiskalna w salonie fryzjerskimRegulacje prawne przygotowane przez Ministerstwo Finansów znacząco rozszerzyły katalog usług, w przypadku których obowiązek używania urządzenia rejestrującego sprzedaż występuje bez względu na wielkość osiąganego obrotu. Obok usług fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych, na liście tej znaleźli się także prawnicy, osoby zajmujące się doradztwem podatkowym, lekarze, czy też mechanicy samochodowi. Poza tym, Rozporządzenie podtrzymało brak zwolnień m.in. przy sprzedaży wyrobów tytoniowych, alkoholu, części i akcesoriów do pojazdów samochodowych oraz sprzętu fotograficznego.

Podpowiadamy także, jak wybrać odpowiednią kasę fiskalną do Twojego salonu.

1 komentarz

  1. Chyba nieprzypadkowo na zdjęciu znalazł się Posnet Mobile HS 🙂 Mała elegancka i funkcjonalna, zapisuje kopie na karcie pamięci. Polecam! Ważne jeszcze, by kasę kupić w firmie, która posiada własny serwis tych urządzeń, aby w razie potrzeby kontroli sprzętu wiedzieć do kogo się zwrócić. Swoją nabyłem w Partnerze. Mają tam sporo sprzętu, mi akurat doradzili ten konkretny i nic więcej mi nie trzeba 🙂

Zostaw odpowiedź