pckf kasa fiskalna w salonie kosmetycznym

Jaką kasę fiskalną wybrać?

Na polskim rynku jest wielu producentów kas fiskalnych, a tworzonych przez nich modeli urządzeń również nie brakuje. Na jakie rozwiązanie technologiczne postawić, aby zapewniło ono komfort pracy w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym? Najlepiej na małe, lekkie, wszechstronne i eleganckie! Prezentujemy dwa urządzenia rejestrujące sprzedaż, które zbierają pochlebne opinie wśród użytkowników kas oraz ekspertów z branży fiskalnej – Posnet Mobile HS EJ i Elzab K10.

Małe i lekkie, czyli kasy fiskalne, które zmieszczą się do torebki

Zarówno Mobile HS EJ, jak i K10, charakteryzują się niewielkimi gabarytami oraz małą wagą. Pierwsza z wymienionych kas jest nawet najmniejszym i najlżejszym urządzeniem tego typu na rynku. Jej wymiary to zaledwie 46 x 86 x 158 mm (wysokość, szerokość, głębokość), a waga – tylko 400 g. W przypadku drugiej gabaryty wyglądają następująco – 70 x 95 x 190 mm (wysokość, szerokość, głębokość) i 650 g. Dzięki temu obydwa urządzenia mogą być z powodzeniem stosowane nie tylko w małych salonach, które nie mają do dyspozycji dodatkowej przestrzeni, ale także w czasie mobilnego świadczenia usług. Posnet Mobile HS EJ i Elzab K10 są dostępne ze specjalnymi pokrowcami, przystosowanymi do ich przenoszenia. Kasy bez problemu zmieszczą się również do torebki.

Wygodna i praktyczna forma przechowywania danych

Pod względem technologii odpowiedzialnej za archiwizację kopii paragonów fiskalnych urządzenia rejestrujące można podzielić na dwa rodzaje: papierowe (tradycyjne) i elektroniczne. Obydwie kasy reprezentują drugi typ, dzięki czemu umożliwiają przechowywanie danych w formie cyfrowej. K10 i Mobile HS EJ zostały wyposażone w moduły, które zapisują kopie oryginalnych potwierdzeń sprzedaży na karcie pamięci. To zaawansowane rozwiązanie technologiczne sprawia, że użytkowanie którejś z omawianych kas wymaga stosowania tylko jednej rolki papieru termicznego. Pozwala to na ograniczenie kosztów związanych z zakupem materiałów eksploatacyjnych. Co więcej, dane z karty pamięci wystarczy zapisać na komputerze lub na innym nośniku, np. płycie DVD, a zdecydowanie zwiększy się bezpieczeństwo przechowywania ważnych dokumentów.

Baza towarowa, która umożliwi zdefiniowanie wszystkich towarów lub usług

pckf kasy fiskalne posnet mobile hs ejWielkość bazy towarowej jest jednym z najważniejszych parametrów kasy fiskalnej. Bez względu na branżę, którą reprezentuje firma, wszystkie towary i usługi powinny być jednoznacznie identyfikowane, a od liczby PLU zależy, ile elementów asortymentu urządzenie obsłuży. W przypadku salonów fryzjerskich lub kosmetycznych wystarczająca powinna okazać się baza o wielkości kilku tysięcy pozycji towarowych. Jak na tym tle prezentują się Elzab K10 i Posnet Mobile HS EJ? Pierwsza z wymienionych kas umożliwia zaprogramowanie 3 000 towarów lub usług, natomiast druga – nawet 4 000! Dzięki temu obydwa urządzenia znajdą zastosowanie przy świadczeniu usług fryzjerskich lub kosmetycznych. Również w przypadku salonów, które z biegiem lat będą się rozwijały i rozszerzą swój asortyment.

Nowoczesny design i solidna konstrukcja

Funkcjonalność kasy i jej gabaryty to dwie kluczowe kwestie. Nikt jednak nie powiedział, że urządzenie fiskalne nie może cechować się nowoczesnym i eleganckim wzornictwem. Co więcej, zwłaszcza w salonach fryzjerskich lub kosmetycznych design wykorzystywanych technologii, a więc również i kasy rejestrującej sprzedaż, ma duży wpływ na opinie klientów. A wygląd urządzenia fiskalnego to nie tylko kolory, ale także obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów.
Zarówno Mobile HS EJ, jak i K10, mogą się pochwalić konstrukcją, która jest szczelna oraz odporna na intensywne i długotrwałe użytkowanie. Poza tym, drugi z wymienionych modeli jest dostępnych w trzech wersjach kolorystycznych, więc można dostosować jego wygląd do gustu właściciela.

pckf kasy fiskalne elzab k10Szczegółowych informacji o kasach rejestrujących udzielił Marcin Ciechowicz, Szef Serwisu w firmie Polskie Centrum Kas Fiskalnych. Pełna oferta urządzeń dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych jest dostępna pod tym adresem.

Zostaw odpowiedź