Salon Piękności, Fryzjer, Tabela, Meble, Kryty, Pokój

Meble fryzjerskie – wybierz odpowiednie do swojego salonu!

Aranżacja swojego pierwszego salonu fryzjerskiego to nie lada wyzwanie i wielka frajda. Wiąże się to nie tylko ze znacznym wydatkiem, ale również z koniecznością właściwego zaplanowania i zorganizowania przestrzeni.

Poczekalnia – wizytówka salonu fryzjerskiego

Podczas planowania nie wszyscy przywiązują wagę do przestrzeni dla oczekujących klientów. Okazuje się, że poczekalnia jest niezwykle istotnym elementem każdego salonu. Wchodząc do środka, klient pierwszy raz ma kontakt z danym miejscem, dlatego warto od samego początku zrobić na nim pozytywne wrażenie. Poczekalnia powinna być wyposażona w fotele albo kanapę oraz stolik z czasopismami. Klienci, szczególnie kobiety traktują wizytę w salonie fryzjerskim jak relaks i możliwość odpoczynku. Ważne jest, by od wejścia czuły się one swobodnie i dobrze. Świetnym pomysłem jest również parzenie kawy dla gości. Zestaw gazety i ciepłego napoju w poczekalni buduje przyjemną atmosferę. Trzeba pamiętać, by wybrane do poczekalni meble były odpowiednie do zaistniałej w salonie sytuacji. Sofa i krzesła powinny być wygodne oraz komponować się z wystrojem całego pomieszczenia. Nie warto oszczędzać na wystroju tej strefy i najlepiej znaleźć złoty środek między minimalizmem, a przepychem. Każdy element powinien ze sobą współgrać, by nie wprowadzać chaosu i nieporządku. Spójny wystrój pozytywnie nastraja na cały okres przebywania w salonie. Przed zabiegami można nacieszyć oko modnymi dekoracjami i poczytać najnowsze numery czasopism.

Wyposażenie salonu – nie musisz wydawać majątku

Nie da się ukryć, że kupno niezbędnych mebli fryzjerskich i wyposażenia stanowisk to niemały wydatek. Warto jednak pamiętać, że przy takiej inwestycji najlepiej zestawić cenę z jakością oferowanych produktów. Na rynku dostępna jest szeroka gama wyposażenia fryzjerskiego, dlatego przed podjęciem decyzji warto porównać oferowane akcesoria. Zazwyczaj jest tak, że rodzimi producenci proponują droższe wyposażenie, niż ci importowani z innych krajów. Mimo tego, nierzadko jest tak, że polskie produkty są o wiele lepszej jakości. Trzeba więc zdecydować na czym najbardziej nam zależy i czy konkretne wyposażenie mieści się w naszym budżecie. Wiele sklepów oferujących specjalistyczne meble fryzjerskie, jak np.: https://www.enzopolska.pl/meble-fryzjerskie, prowadzi sprzedaż online, więc bez wychodzenia z domu, można przejrzeć dostępne produkty.

Kompletne wyposażenie salonu – gwarancja sukcesu

Wybierając wyposażenie nie można zapomnieć o żadnym elemencie. Dobry salon fryzjerski musi mieć wszystkie potrzebne sprzęty. Stanowiska powinny posiadać regulowane, wygodne fotele, duże lustra, miejsce na nogi dla klienta. Poza tym, konsola z akcesoriami musi zawierać wszelkiego typu szczotki, suszarki, pędzle, lokówki i maszynki. W salonie powinna znajdować się odseparowaną nieco myjka, zestaw fartuchów dla klientów i ręczniki. Oczywiście nie można zapomnieć o zestawie farb do koloryzacji i kosmetykach fryzjerskich używanych podczas mycia, cięcia i modelowania włosów. Dobrze wyposażone wnętrze świadczy o profesjonalizmie i doświadczeniu. Jeśli chcemy być postrzegani jako fachowcy nie możemy prowadzić wybrakowanego salonu. Poza tym strefa fryzjerska powinna być dobrze rozplanowana. Stanowiska muszą być na tyle oddalone od siebie, by pracownik mógł bez problemu manewrować różnymi urządzeniami. Każde akcesorium powinno znajdować się w zasięgu ręki. Poza tym, myjka jako miejsce do przygotowania włosów do pracy musi być nieco oddalona od konsoli i stanowisk fryzjerskich.

Zostaw odpowiedź