medycyna estetyczna włosów

Kiedy medycyna estetyczna włosów jest potrzebna?

Każdy fryzjer doskonale wie jak bardzo ważne są dla klientów ładne włosy. Słabe, matowe i wypadające włosy, mogą prowadzić do kompleksów, izolowania się od otoczenia, poważnego zachwiania samooceny, a niekiedy nawet do depresji.

Przy zabiegach regeneracyjnych i wzmacniających włosy w salonach fryzjerskich często klienci słyszą o potrzebie zmiany trybu życia, wyeliminowaniu silnego stresu, wzbogaceniu diety o produkty bogate w żelazo (zielone warzywa, czerwone mięso), cynk (pestki słonecznika, orzechy) oraz proteiny (drób, jajka). Można także pokusić się o polecenie ampułek przeciw wypadaniu włosów. Mimo tego zdarzają się sytuacje, kiedy problemy z włosami pogłębiają się i trzeba szukać nowych rozwiązań. Warto wtedy skierować klienta do współpracującej kliniki, by dowiedzieć się jak może mu pomóc medycyna estetyczna włosów. W klinice zostaną wykonane zabiegi specjalne. Po zakończeniu tego leczenia klient będzie mógł wrócić do salonu fryzjerskiego w celu kontynuowania odpowiedniej pielęgnacji.
Specjalistyczna kuracja dla włosów zawsze będzie indywidualnie dopasowana i może składać się z następujących elementów:

 • Stosowanie leków powstrzymujących wypadanie włosów, hamujących degenerację mieszków włosowych i pobudzających wzrost włosów.
 • Mezoterapia należąca do najskuteczniejszych metod stymulacji włosów. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy odpowiedniego preparatu, dobranego indywidualnie dla pacjenta. Najczęściej są to koktajle zawierające witaminy, aminokwasy i mikroelementy, które odnawiają i regenerują słabe, matowe i cienkie włosy. Z kolei koktajle z peptydami działają odżywczo i pobudzają wzrost włosów. Pełna kuracja to zwykle 3-5 zabiegów w odstępach, co 2-3 tygodnie.
 • Mezoterapia z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego przeznaczona jest dla osób z problemem łysienia i wyjątkowo słabymi włosami. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z krwi pacjenta. Krew poddawana jest wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Wstrzyknięte w skórę osocze bogatopłytkowe pobudza cebulki włosowe do wytwarzania nowych włosów. Zabieg trwa od 10 do 15 minut. Na efekty trzeba czekać ok. 3 miesięcy. Pełna kuracja to 3 zabiegi, co 2 miesiące.
 • Mezoterapia z zastosowaniem komórek macierzystych z krwi pacjenta z problemem łysienia. Komórki macierzyste uzyskiwane w specjalnym procesie technologicznym. Komórki macierzyste stymulują komórki skóry i jej przydatki. Zabieg wykonuje się tylko raz, a efekt jest natychmiastowy.
 • Naświetlanie światłem LED – zabieg nieinwazyjny silnie stymulujący proces regeneracji skóry głowy. Światło LED wnika przez skórę nie naruszając jej struktury i w naturalny sposób pobudza komórki skóry.
 • Suplementy, niezbędne dla prawidłowej budowy keratyny włosa, zalecane zgodnie z wynikami analiz, w postaci tabletek doustnych.
 • Przeszczep włosów, gdy w skórze nie ma już mieszków włosowych. Sposób rozmieszczenia przeszczepionych włosów, ich rodzaj i liczba zależą od rozmiarów łysiny, barwy i charakterystyki włosów.
  klinika medycyny estetycznejZabieg rozpoczyna się od pobrania fragmentu skóry owłosionej z bocznych i tylnej okolicy głowy. Stosowane są dwie metody pozyskania transplantów. Jedna z nich, tzw. metoda STRIP ( z ang.: pasek) polega ona na pobraniu z okolicy potylicznej paska owłosionej skóry i następnie podzielenie na pojedyncze transplanty.
  Drugą metodą jest metoda FUE ( follicular unit extraction) polegająca na pobieraniu z okolicy potylicznej drobnych fragmentów skóry zawierających mieszki włosowe.
  W obu metodach zabieg dalej przebiega tak samo. Obie te metody różnią się, więc jedynie sposobem postępowania w okolicy „dawczej”.

Medycyna estetyczna włosów za nami, co dalej?

Po zakończeniu procesu leczenia dalsza, codzienna pielęgnacja powinna odbywać się pod okiem profesjonalisty fryzjerskiego, aby zapewnić utrzymanie efektów leczenia, z wykorzystaniem medycyny estetycznej, jak najdłużej.

1 komentarz

 1. Ciekawe. Ja już też zaczynam łysieć (chociaż jeszcze nie! :P), chyba się zdecyduje na jakąś łagodniejszą wersję poprawy tego. Możecie mi coś polecić? Mam 42lata.

Zostaw odpowiedź