Salon Piękności, Fryzjer, Tabela, Meble, Kryty, Pokój

W końcu zdecydowałeś się na otwarcie własnego salonu fryzjerskiego! Super. Pamiętaj jednak, że dziś miejsc, gdzie można obciąć lub wystylizować włosy jest od groma, więc aby twój biznes miał szansę na powodzenie, musisz nie tylko dokładnie przemyśleć strategię trafiającą do klientów, zatrudnić wysokiej klasy profesjonalistów, ale również zakupić sprzęt bez którego ani rusz. Czego w salonie fryzjerskim nie może zabraknąć? O tym poniżej!

Nożyczki i maszynka do golenia!

Dobre nożyczki oraz maszynka do golenia to podstawa profesjonalnego zakładu fryzjerskiego. Nożyczki powinny być przede wszystkim ostre i nie mogą strzępić włosów. Warto wyposażyć się również w tzw. degażówki, których używa się do cieniowania. Najlepiej, aby każda para wykonana była z dobrego materiału np. z nierdzewnej stali. Wtedy będziemy mieć pewność, że posłużą nam przez lata. Co do maszynki do golenia, to jest ona niezastąpiona, zarówno przy strzyżeniu męskim, jak i damskim. Świetnym rozwiązaniem będzie wybór maszynki bezprzewodowej, która nie krępuje ruchów i pozwala na wykonywanie zaawansowanych manewrów podczas strzyżenia. Sięgając po maszynkę, warto też zwrócić uwagę na ostrze,( najlepsze będzie wykonane z nierdzewnej stali), wydajną baterię (litowa – jonowa), pozwalającą na długą pracę oraz cenę, która wcale nie musi być wygórowana. Wszystkie te zalety posiada między innymi maszynka Fox, którą znajdziemy w sklepie https://sklepfryz.pl/brand/fox/

Farby i inne przybory

Nieodzowną usługą w salonach fryzjerskich, oprócz strzyżenia, jest oczywiście farbowanie włosów. I tu należy zadbać o różnorodną paletę kolorów, tak, aby każdy klient znalazł coś dla siebie. Nie do pomyślenia jest, niewykonanie usługi, z powodu braku danej farby. Dodatkowo, profesjonalny salon nie może obyć się bez różnych akcesoriów, jak np. miseczek ( do rozrabiania farb), pędzli, fartuchów czy wykonanych z dobrej jakości nylonu, peleryn, które uchronią klientów przed ubrudzeniem.

Urządzenia elektryczne, grzebienie i szczotki

Modelowanie włosów to usługa, podobnie jak strzyżenie, czy farbowanie, wymagająca nie tylko odpowiedniej precyzji, ale również odpowiedniego sprzętu. Mowa oczywiście o niezbędnych akcesoriach, takich jak szczotki i grzebienie. Te pierwsze powinny być wyposażone w jonizator, który nie niszczy włosów i nadaje im zdrowy i piękny wygląd. Jeśli zaś chodzi o grzebienie, to najlepsze będą, takie wykonane z PCV, które nie elektryzują włosów. I jeszcze na koniec! Standardem każdego salonu fryzjerskiego są odpowiednie urządzenia elektryczne tj. suszaki, lokówki, prostownice, czy wymieniona wyżej maszynka do strzyżenia. Ten sprzęt powinien być najwyższej jakości, tak, aby nie ulegał awarii, w czasie długotrwałego działania.

Zostaw odpowiedź