trendy we fryzjerstwie 2017

Trendy we fryzjerstwie 2017

Jak co sezon kreatorzy mody fryzjerskiej mają do zaoferowania wiele śmiałych propozycji, które pięknie prezentują się na wybiegu. Warto śledzić jakie obowiązywać będą trendy we fryzjerstwie w 2017, gdyż stanowią inspirację dla całej branży fryzjerskiej.

Co proponują kreatorzy?

Warto wiedzieć, że kreatywny zespół Schwarzkopf Professional stworzył trzy trendy fryzjerskie, będące odpowiedzią na najbardziej popularne style życia ludzi:

  • GENDERLESS, adresowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn z krótkim cięciem i postrzępionymi końcówkami, wygładzonymi włosami, zaczesanymi do tyłu lub podkreślone nowoczesną teksturą.
  • ATHLEISURE jest ściśle związany ze sportowym stylem życia, funkcjonalnością, swobodą i miejskim charakterem. Cięcie włosów ma być krótkie i ostre lub długie i wygładzone. W obu przypadkach z modną grzywką.
  • KOOLBLONDS koncentruje się na nieśmiertelnym, chłodnym, nordyckim blondzie przypominającym styl Marilyn Monroe i elegancję Hollywood.

Z kolei Kolekcja RollRetro inspirowana jest fryzurami kobiecych ikon piękna z minionych lat jak Brigitte Bardot czy Sophia Loren.

Nowe projekty DESSANGE łączą w sobie minimalizm, elegancję i naturalne wyrafinowanie. Od pierwszych dni jesieni, włosy błyszczą w każdym calu. Są jedwabiste, falowane, układają się w loki, wirują lub pozostają proste, gładkie, delikatnie opadają na ramiona.

Kreatywny zespół stylistów Goldwell, zainspirowany trendami w modzie, stworzył mocno kontrastową kolekcję trendów D!SRUPT, która zrywa ze schematami i przedstawia prawdziwy przełom we fryzjerstwie i modzie. Dla wykreowania stylizacji zespół zburzył wszystkie kanony dotyczące koloru, kształtu i tekstury włosów.

Obowiązujące trendy we fryzjerstwie 2017

Dobry fryzjer przekłada propozycje kreatorów na porady zgodne z ogólnymi trendami mody. Odpowiednio dobiera do okazji, sylwetki oraz kształtu twarzy klientów. Modna fryzura powinna podkreślać atuty urody a włosy muszą być tak przystrzyżone, aby łatwo można było je samemu układać.
W nadchodzącym sezonie 2017 dominuje naturalność i lekki wiatr we włosach. Wybieramy do kolorowania dwa podobne do siebie kolory, żeby uzyskać efekt włosów rozświetlonych słońcem. Nadal możemy nosić ombre, choć raczej rezygnujemy ze zbyt ostrych kolorów.

W 2017 roku formy bardzo krótkie kontrastują z długimi w jednym uczesaniu. Taka asymetria dla wielu osób jest niezwykle korzystna. Do wyboru są różne rodzaje cieniowanych fryzur, w tym hit ostatnich sezonów- długi cieniowany bob, a także fryzury z grzywką i asymetryczne cięcia.
W nadchodzącym sezonie stawiamy na rockową zadziorność. Wyjątkowo modne będą krótkie fryzury z grzywką – śmiało wystylizowane, z irokezem i zdecydowanym cieniowaniem. Mogą być seksowne i niezwykle kobiece fryzury pixie, zmierzwione fryzury shag i nonszalanckie fryzurki typu chop-chop.

A co z długimi włosami?

Trendy we fryzjerstwie 2017 sugerują, że przedziałek nadal nosimy na środku najlepiej wygląda przy długich, lekko falowanych i “potarganych” włosach w artystycznym nieładzie. Modny będzie mały koczek lub niski kucyk, który wygląda niezwykle szykownie i elegancko, a do tego jest bardzo wygodny.
Ozdobne opaski na włosy mogą mieć najróżniejszy kolor i kształt. Pasują do upiętych i do rozpuszczonych włosów.
W 2017 roku królują równolegle klasyczne upięcia z dyskretnymi ozdobami. Upięcia są lekkie, romantyczne. Podobnie jest z przeplatankami i nietypowymi warkoczami. Które mają wyglądać jak z „Gry o tron”.
Loki i fale w sezonie 2017 będą znacznie łagodniejsze, kręcimy tylko końcówki, grzywkę lub delikatnie przeciągamy po włosach lokówką.
Jakie kolory na włosach? Dominują naturalne odcienie. Dotyczy to nie tylko blondów, ale też rudości i brązów.

Trendy we fryzjerstwie męskim.

Męska fryzura powinna mieć wyraz wysoko energetyczny. Do wystylizowanych cięć dodajemy artystyczny nieład, jakby włosy rozwiał wiatr. Jednocześnie brodaci mężczyźni powinni skrócić brody.

Poniżej znajdziecie więcej galerii prezentujących trendy we fryzjerstwie 2017.

Zostaw odpowiedź