Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

W odpowiedzi na wątpliwości, co do bezpiecznego przedłużania włosów z wykorzystaniem zgrzewu keratynowego robionego zgrzewarką na ciepło (oraz innych metod przedłużania włosów), powstała nowa technika łączenia włosów za pomocą zgrzewarki ultradźwiękowej. Tak więc, technika ultradźwiękowa jest metodą wykonywaną na zimno. Inną metodą na zimno jest przedłużanie włosów na mikroringi. Zgrzewanie ultradźwiękowe to metoda łączenia materiałów, w której fale akustyczne o wysokich częstotliwościach są wykorzystywane, jako nośnik energii. Lokalnie oddziałująca na dociśnięte do siebie fragmenty łączonych materiałów fala ultradźwiękowa, powoduje ich uplastycznienie, co zapewnia trwałe połączenie zgrzewanych materiałów.

Zgrzewarki do łączenia tworzyw sztucznych działają na zasadzie dostarczenia dużej dawki energii mechanicznej do materiałów zgrzewanych. Energia ultradźwiękowa wydzielana na styku łączonych materiałów wywołuje szereg zjawisk jednocześnie: punktowe podgrzanie, ruch (drgania) cząsteczek, wywarcie dużego ciśnienia itp. W wyniku tych zjawisk następuje połączenie materiałów. Charakter połączenia zależny jest od spajanych materiałów. Najczęściej zachodzi miejscowe przetopienie i zmieszanie łączonych materiałów, ale również mamy do czynienia ze zjawiskiem adhezji i mikropołączeń mechanicznych polegających na wtłoczeniu cząstek materiału bardziej podatnego w pory materiału twardszego.

przedłużanie włosów

Co jeszcze o przedłużaniu włosów ultradźwiękami?

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów to zaawansowana technologicznie metoda. Łączenie włosów odbywa się za pomocą specjalnie skonstruowanego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe pełniące rolę aktywizowania miejsc połączeń włosa bez niszczenia włosów i jakiegokolwiek wpływu na skórę głowy. Potocznie ta metoda bywa nazywana metodą „zimnej fuzji”, co oznacza łączenie na zimno. Urządzenie do ultradźwięków działa punktowo – precyzyjnie, na powierzchnię znajdującą się między płytkami zlokalizowanymi na końcówkach urządzenia. Poprzez emisję ultradźwięków urządzenie wprowadza w drgania cząsteczki kreatyny i to zjawisko powoduje zmianę jej struktury i dokonanie łączenia łuski keratynowej z naturalnym włosem. Łączenia wykonywane za pomocą tej metody są płaskie i mniej wyczuwalne w porównaniu do łączeń wykonywanych na zgrzewarce. Automatyczny minutnik dozuje siłę i czas niezbędną przy aplikacji. Dzieje się to bezpośrednio przy końcówkach, gdzie zachodzi proces połączenia. Takie łączenia polecane są dla włosów suchych i zniszczonych. Wskazane są także dla klientek uczulonych na metale stosowane w metodzie na mikroringi. Włosy połączone metodą ultradźwiękową można nosić ok. 6 miesięcy.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową - zalety

  • trwałe połączenie,
  • długotrwały efekt,
  • płaskie, dyskretne łączenia,
  • tak połączone włosy można dłużej nosić niż łączone zgrzewarką, bez obaw o plątanie się włosów,
  • łączenie włosów bez zastosowania zgrzewarki wytwarzającej ciepło mogącej zniszczyć włosy,
  • precyzyjne punktowe działanie łączenia włosów,
  • stosowanie keratyny, naturalnego budulca włosów jako spoiwa,
  • możliwość doczepiania kilku pasemek jednocześnie, co skraca znacząc cały zabieg,
  • wskazane dla klientek uczulonych na metale.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową - wady

  • dłuższy czas ściągania pasemek,
  • łączenia nie są tak estetyczne jak łączenia na ciepło,
  • czasochłonne odświeżenie fryzury.

przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową