fryzury dla dzieci

Fryzury dla dzieci

Dzieci chcą być jak ich rodzice, jak koleżanki i koledzy z przedszkola czy z klasy szkolnej, jak bohaterki i bohaterowie bajek dla dzieci czy gier komputerowych. Bardzo lubimy czesać nasze córeczki i one bardzo lubią być czesane. Mama z córką buduje podczas czesania specyficzną więź. Ładna fryzury dla dzieci budują poczucie własnej wartości dziewczynki i chłopca, podobnie zresztą jest z ubrankami. Fryzury dla dzieci są wreszcie przygotowaniem do określonej roli społecznej tak samo dziewczynki jak i chłopca. Warto, żeby mamy dzieci przedszkolnych czy szkolnych o tym wiedziały i brały to pod uwagę wymyślając fryzury dla swoich pociech lub wzorując się na licznych w Internecie przykładach. Kiedyś chłopcy musieli być obcięci na piasta kołodzieja lub na jeża a dziewczynki w kucyki z kokardami lub koński ogonek. Tylko na komunię czesano dziewczynki na „stara malutką”. Dziś, im większa fantazja tym lepiej, choć wydaje się potrzebne zachowanie konwencji, żeby fryzura dla dziewczynek była wdzięczna, delikatna i słodka a dla chłopców męska w granicach aktualnej mody męskiej. Rodzaj fryzury dla dzieci powinniśmy dostosować od okoliczności. Inaczej uczeszemy dziecko rano do przedszkola a inaczej na kinderbal, wesele, czy komunię. Dziś większość kobiet bardzo ceni sobie długie włosy, więc małe dziewczynki też chcą mieć długie włosy, co dla mam jest sporym wyzwaniem. Rozczesywanie włosów młodej damy wymaga cierpliwości i czasu, ale za to daje duże pole do tworzenia ciekawych fryzur.

Jak uczesać dziewczynkę na co dzień?

Na co dzień dziewczynki bardzo lubią dobierane krótkie warkoczyki, najczęściej niesymetryczne, najlepiej za każdym razem dobierane nieco inaczej, żeby fryzura się nie zmieniła. We włosy można wpleść wstążkę. Kucyki są też bardzo praktyczne, ale wymagają urozmaiceń. Dziewczynki lubią też kolorowe gumki, klamerki i spinki z bohaterami bajek. Jak nie ma czasu na plecenie warkoczyków to przynajmniej obowiązkiem jest ładna spinka. Krótkie włosy to najczęściej prosty bob, który też może być ze spinką, czy ładną opaską w kolorze sukienki. Także fryzura Suri Cruise jest nadal w modzie. Najlepiej sprawdzają się te fryzury dla dzieci, których uczesanie nie zajmuje więcej niż 15 minut.

Jak uczesać dziewczynkę na kinderbal czy na komunię?

Uroczystości w których dzieci biorą udział wymagają skupienia się nad dostosowaniem fryzury do charakteru uroczystości. Bal przebierańców będzie wymagał przygotowania fryzury dopasowanej do stroju. Z kolei komunia czy wesele to doskonała okazja na bardziej skomplikowane warkocze dobierane, kłosy, korony, koki ,upięcia z najróżniejszymi ozdobami. Pięknie na dziecięcej główce wyglądają naturalne kwiaty. Nie proponujemy tu uczesań a la mała księżniczka albo mała panna młoda. Stawiamy na naturalny, dziewczęcy styl, który pasuje do wieku idącej do komunii dziewczynki, jak i charakteru uroczystości. Dlatego pokazujemy naturalne, łąkowe kwiaty, delikatne wianuszki i naturalne upięcia.

Jak uczesać chłopca?

Wielu małych elegantów nosi obecnie dłuższe włosy, choć są też fani krótkich włosów. Wśród krótkich fryzur dla dzieci na czasie są krótkie włosy z irokezem i uniesioną grzywką. Hitem są włosy zaczesane gładko na bok lub do tyłu z równym przedziałkiem. Jeśli chodzi o długie fryzury dla chłopców to tutaj króluje surferski styl – wycieniowane włosy za ucho, ułożone nonszalancko, ale z klasą.

Zostaw odpowiedź