fryzury z grzywką

Fryzury z grzywką

Fryzury z grzywką, choć w zasadzie nigdy nie wyszły z mody, to aktualnie osiągają wyżyny modowego TOPu. Każdy rodzaj fryzury da się połączyć z grzywką w taki sposób, żeby budzić zachwyt. Oczywiście mamy tu na myśli całą gamę możliwych kształtów, długości, gęstości i sposobów cięć grzywek. Modne są wszystkie: klasyczna, prosta, gęsta grzywka, króciutka lub cięta równo z brwiami czy asymetryczna i fantazyjnie postrzępiona. Grzywkę doceniamy głównie za to, że pozwala odmienić twarz, odmłodzić, ukryć część twarzy, gdy się nam znudzi, to szybko odrośnie. Modne grzywki mogą być lekkie i postrzępione lub masywne, gęste i ciężkie. Mogą też być bardzo różnie podcięte. Fryzura z grzywką prostą jest przycięta na czole jak „pod linijkę”. Długa prosta grzywka sprawdzi się przy twarzy szczupłej i pociągłej. Z kolei grzywka półokrągła będzie świetnie ukrywała np. zbyt szerokie czoło i uwydatniała kości policzkowe. Fryzury z grzywką ścięta pod skosem będzie zasłaniała czoło i ukrywała ewentualną asymetrię w twarzy oraz łagodziła jej rysy. Najlepiej prezentuje się przy włosach gęstych i gdy jest wycieniowana by sprawiać wrażenie lekkiej i ułożonej jakby niedbale. Świetna jest również grzywka opadająca. Wybrana z większej partii włosów.

Jakie fryzury z grzywką mezony wybrać w roku 2017

Krótkie włosy z grzywką

Krótkie fryzury z grzywką dają najwięcej możliwości nie tylko dlatego, że mogą być różnie przycięte. Ta sama grzywka na krótkich włosach może być bardzo rożnie uczesana.

Półdługie włosy z grzywką

Półdługie włosy do ramion to najbardziej kobieca długość. Za równo cieniowany bob jak i półdługie fryzury z grzywką, włosy średniej długości prezentują się niezwykle uroczo.

Długie włosy z grzywką

Fryzura, która przez długie lata była utożsamiana z konwencją i grzecznością uczennicy gimnazjum wraca na sceny i dywany w glorii seksapilu. Długie seksowne włosy sparowane z nowocześnie wystrzyżoną i wystylizowaną grzywką stały się symbolem kobiecości w gorącym, niegrzecznym nawet wydaniu. Wystarczy zresztą spojrzeć na gwiazdy takie jak Olivia Wilde, Angelina Jolie czy Kelly Rowland. Kręcone włosy świetnie komponują się z grzywką, o ile pozbędziemy się wcześniej nieestetycznego napuszenia i rozdwojonych poniszczonych końcówek. W rzeczy samej, kaskady loków wyglądają o niebo ciekawiej, jeśli połączymy je z wyczesaną na gładko, geometryczną grzywką. Proste włosy oczywiście też nabiorą z grzywką uroku, zwłaszcza, jeśli ciekawie je pocieniujemy nadając im objętości i dynamiki. Pomagają też kolorowe akcenty, zwłaszcza te nieregularne w żywych, kontrastujących odcieniach. Tutaj warto pamiętać o przymusowym regularnym podcinaniu, które utrzyma fason fryzury. Szczególnie ciekawie wyglądają tak zwane tępe grzywki, które dodają twarzy ciekawego konturu a spojrzeniu intrygi. W zależności od długości mogą być bardzo praktyczne, wręcz sportowe lub tajemnicze, acz trochę przeszkadzające. Wreszcie, zdecydowanie w modzie są zaczesane, asymetryczne grzywki, które mogą nawet przykrywać całe oko. Tutaj można pozwolić sobie na całkiem pokaźną, łatwą do odhodowania długość, a nawet figlarne fale.

Komu grzywka nie pasuje

Niestety, grzywki na ogół nie lubią dwóch rodzajów włosów: bardzo cienkich oraz kędzierzawych. Przy cienkich włosach, aby utworzyć jakąkolwiek grzywkę, trzeba zabrać spore pasmo włosów, więc czasem taka fryzura zaczyna się grzywką niemal od czubka głowy. Łatwo się rozwiewa, więc i tak „świecimy” gołym czołem.

Zostaw odpowiedź