główki fryzjerskie

Każdy przyszły fryzjer potrzebuje praktyki, by doskonalić swoje umiejętności. W takiej sytuacji możemy mieć problem ze znalezieniem osób, które zgodzą na eksperymenty na swoich włosach. Oczywiście nie można ograniczać się jedynie do teorii, dlatego wtedy warto skorzystać z główki fryzjerskiej. Musimy tylko wiedzieć, jakie sprawdzą się najlepiej.

Do czego służą główki fryzjerskie?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że główki fryzjerskie są potrzebne każdemu początkującemu fryzjerowi. Dzięki niej można stworzyć najbardziej zbliżone do rzeczywistości warunki, podczas których ćwiczymy. Poza tym możliwe jest próbowanie różnych fryzur, a nawet cięć. Ważne jest także to, że przy pomocy główek treningowych możemy odnaleźć swoją specjalizację, czyli np. fryzjerstwo dziecięce, dla kobiet lub mężczyzn.

Wybór główki fryzjerskiej – co wziąć pod uwagę?

Pamiętajmy o tym, że poszczególne główki mogą mieć różne cechy charakterystyczne. Dlatego przede wszystkim powinniśmy kierować się tym, jakie umiejętności chcemy nabyć. Do dyspozycji mamy np. modele męskie z brodą. Poza tym do wyboru są włosy odpowiadające różnym kontynentom, m.in. azjatyckie. Jednak jeżeli mamy zamiar pracować w Polsce, to trenujmy na główkach odpowiadających europejskiej charakterystyce.

Gdzie znajdziemy główki treningowe?

Bardzo ważne jest to, żebyśmy kupowali główki treningowe w miejscach, które mogą zaoferować nam wysoką jakość. Dzięki temu możemy być pewni, że włosy poradzą sobie z wyższą temperaturą związaną np. z działaniem suszarki, prostownicy lub lokówki. Ważne jest również to, by sklep oferował główki o różnej specyfice. W ten sposób możemy więcej się nauczyć, ale też zdecydować czy bardziej nas interesuje fryzjerstwo kobiet bądź mężczyzn. Dlatego wartym polecenia jest m.in. http://enzopolska.pl/glowki-treningowe-i-uchwyty.

Jakie są rodzaje główek fryzjerskich?

Zwróćmy uwagę na to, że w trakcie wyboru główki fryzjerskiej bardzo ważne jest to, żebyśmy zdecydowali się na odpowiednie rodzaj włosów. Do dyspozycji są sztuczne lub naturalne i oba mają swoje zalety i wady. Dlatego nie jest łatwo zdecydować się na jeden model. Jednak konkretne informacje mogą w tym pomóc.

Naturalne włosy

W tym przypadku musimy liczyć się z wyższą ceną, jednak włosy bardziej przypominają te, które mają klienci. Ważne jest tylko to, żebyśmy zwrócili uwagę na kraj ich pochodzenia, najlepiej, jeżeli będą z Europy. Zwróćmy też uwagę na to, że naturalne włosy mogą być bardziej podatne na zniszczenia, co może wiązać się z koniecznością częstszej wymiany główki treningowej.

Sztuczne włosy

Takie modele zazwyczaj są nieco tańsze od naturalnych włosów. Poza tym konieczne jest to, żebyśmy zwrócili uwagę na dokładną specyfikę danego modelu. Dzięki temu wybierzemy taką główkę treningową, która jest wytrzymała na wysoką temperaturę. W ten sposób z łatwością wykonamy wiele stylizacji z wykorzystaniem różnych urządzeń, np. lokówki lub prostownicy. Konieczne jest tylko to, by sztuczne włosy miały w składzie proteiny.

Zostaw odpowiedź