olaplex

Co to jest Olaplex?

Długie włosy i głębia koloru głównie blond, to dziś must have. Utrzymanie długich włosów w dobrej kondycji stało się obowiązkiem. Dziś nie jest sztuką podcinać włosy, gdy zaczynają się łamać i rozdwajać. Sztuką jest stosować pielęgnację odmieniającą zniszczone dekolorem, farbą, myciem, czesaniem czy słońcem włosy podczas jednej wizyty w salonie fryzjerskim. Szansę na to daje Olaplex i dlatego stał się tak bardzo popularny, choć nie jest tani. Wszystko zaczęło się od Kim Kardashian, która zwykle ciemnowłosa, nagle pokazała jasny blond. Po zmianie koloru jej włosy lśniły dobrą kondycją, co wywołało sensację. Każdy szanujący się fryzjer do niedawna powiedziałby, że tak daleko idąca zmiana koloru, która musiała wiązać się z powtarzaniem dekoloryzacji i nakładaniem kolejnego koloru, musiała zniszczyć włosy.

Okazało się, że dzięki nowej technologii Olaplex nie musimy rezygnować z drastycznej zmiany ciemnego koloru na blond, możemy bawić się kolorami, a mimo tego włosy będą wygładzone, lśniące i zdrowe. Zniszczone włosy są matowe, łatwo się kruszą, łamią i szybko się rozdwajają. W dotyku są szorstkie, źle odbijają światło, szybko oddają i chłoną wilgoć. Każda zmiana pogody powoduje, że zniszczone włosy nie dają się ułożyć, mówimy, że na głowie robi się przysłowiowe siano. Włosy zbudowane są z łańcuchów keratynowych, które zapewniają im trwałą konstrukcję. Łańcuchy keratyny połączone są mostkami dwusiarczkowymi, które ulegają licznym zerwaniom poprzez zabiegi koloryzacji, stylizacji, suszenia, prostowania, a nawet zwykłego czesanie. Olaplex jest jedynym produktem na rynku, który obiecuje odbudowanie porozrywanej struktury włosa.

Co to są mostki dwusiarczkowe w naszych włosach?

olaplex blondWłosy powinny być sprężyste i silne. Najważniejszą rolę wzmacniającą odgrywa siarka, a dokładniej wiązania chemiczne, które tworzy – tzw. „mostki dwusiarczkowe”. Wiązania te łączą bardzo mocno poszczególne części łańcucha keratyny zapewniając trwałą konstrukcję włosom. Dzięki wiązaniom dwusiarczkowym, keratyna staje się silna i sprężysta. Indywidualny układ „mostków dwusiarczkowych” decyduje o oryginalnym wyglądzie włosów, czyli o tym, czy są proste, kręcone, cienkie, grube.

Kto jest autorem Olaplexu?

Dr ERICA PRESSLY doktor materiałoznawstwa i dr CRAIG HAWKER doktor chemii wynaleźli składnik aktywny OLAPLEXu: bis-aminopropyl Diglycol Dimaleate. Jest to ich pierwszy wynalazek w branży kosmetycznej. Mamy nadzieję, że nie ostatni.

Na czym polega działanie Olapexu?

Olaplex po prostu odbudowuje wiązania wewnątrz włosa, wzmacniają włosy, poprawia ich kondycję a co najważniejsze w dużej części eliminuje niechciane skutki koloryzacji dzięki czemu włosy się nie łamią są lśniące, sprężyste i naprawdę zdrowe. Olaplex łączy się ze strukturą włosów za pomocą wiązań jonowych, które łatwo jest zerwać przez zmiany poziomu pH przy pielęgnacji, oraz ogólnie nie są najmocniejszym typem wiązań. To jest obecnie największą słabością Olaplexu. jego efekty mogą zostać łatwo zniszczone przez nieodpowiednią pielęgnację.

Jaki jest skład Olapexu?

olaplex długie włosyOlaplex No 1: Bis-aminopropyl Diglycol Dimaleate, Water, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate. Olaplex No 2: Water (Aqua), Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Glycerin, Hydroxyethyl Ethylcellulose, Stearamidopropyl Dimethylamine, Quaternium-91, Sodium Benzoate, Cetrimonium Methosulfate, Cetrimonium Chloride, Fragrance (Parfum), Polyquaternium-37, Tetrasodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, Etidronic Acid, Ascorbic Acid, Phytantriol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Panthenol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Citric Acid, Potassium Sorbate. Olaplex No 3: Water (Aqua), Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Glycerin, Hydroxyethyl Ethylcellulose, Stearamidopropyl Dimethylamine, Quaternium-91, Sodium Benzoate, Cetrimonium Methosulfate, Cetrimonium Chloride, Fragrance (Parfum), Polyquaternium-37, Tetrasodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, Etidronic Acid, Ascorbic Acid, Phytantriol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Panthenol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Citric Acid, Potassium Sorbate. Olapex nie zawiera silikonów, siarczanów, ftalanów, DEA, aldehydów i zgodnie z aktualną dyrektywą kosmetyczną UE nigdy nie był testowany na zwierzętach.

Na czym polega zabieg Olaplex?

olaplex przed poEtap 1 Blond multiplier może być stosowany z rozjaśnianiem, koloryzacją i prostowaniem keratynowym, albo jako oddzielny zabieg regenerujący i odnawiający bez koloryzacji. Etap 2 Wykorzystano w nim ten sam składnik aktywny co w fazie 1, jednak w innej konsystencji, jako krem, by ułatwić jego aplikację. Drugi etap uzupełnia efekty pierwszego. Wzmacnia włosy tam, gdzie jeszcze nie zostały wzmocnione by zapewnić włosom siłę i odporność na zniszczenie. Jest nakładany po zabiegach chemicznych, lub pielęgnacyjnych a przed zastosowaniem szamponu na włosy. Ten etap trwa minimum 20 min Etap 3 To pielęgnacja wykonywana w domu. Zawiera ten sam składnik co etap nr 1 i etap nr 2 . Utrwala uzyskane efekty złączenia mostków siarczkowych. Utrzymuje zdrowe i silne włosy między zabiegami. Przed umyciem włosów należy zwilżyć włosy wodą i odsączyć ręcznikiem, a następnie nałożyć obfitą ilość produktu od nasady aż po same końce. Czas pielęgnacji domowej 20 min następnie włosy myjemy tak, jak zawsze. Należy stosować minimum raz w tygodniu, jeśli ktoś myje włosy codziennie olaplex nr 3 należy stosować 2-3 razy w tygodniu. Olaplex ma więc szansę faktycznie „odbudować” włosy. Co dodatkowo przemawia na jego korzyść to fakt, że nie wypłukuje się on z włosów po związaniu się w jego strukturze.

Gdzie kupić Olaplex

Olaplex można kupić w dobrych salonach fryzjerskich. Alternatywą mogą być portale aukcyjne, gdzie również system Olaplex jest dostępny. Średni koszt zakupu całego systemu to ok. 130-320 zł. Ważne jest aby kupić Olaplex z pewnego źródła, gdyż łatwo paść ofiarą oszustwa. Olaplex sprzedawany przez nieautoryzowane sklepy lub salony może być podróbką i nie mieć z oryginałem nic wspólnego.

1 komentarz

Zostaw odpowiedź