ciemny blond

Ciemny blond

Na wybiegu Fashion Week jesień-zima wyraźnie dominował naturalny kolor włosów. Ciemny blond i czekolada to więc najpopularniejsze obecnie kolory. Oczywiście od lat nie są to czyste, jednolite kolory. Ważne by kilka odcieni jednego koloru dawało efekt głębi koloru, muśnięcia słońcem… Gwiazdy wybierają nowy kolor, a raczej zestawienie kolorów – „bronde”, czyli coś pomiędzy blondem a brązem. Przypomina on po prostu bardzo ciemny blond. Trochę szatynki, trochę blondynki – tzw. blonetki – są teraz bardzo na czasie.

 

Gdy Blake Lively, kojarzona zwykle ze złotym kolorem pokazał nowy odcień został on okrzyknięty hitem. Na ten najmodniejszy ostatnio kolor postawiły także Cara Delevingne i Chiara Ferragni. Daje on jednocześnie lekkość, którą zapewnia blond oraz naturalność i wyrazistość brązu. Ciemny blond wygląda bardziej naturalnie od jasnego, ma ładniejszy połysk i mniej niszczy włosy. Piękno ciemnego blondu staje się wspaniale widoczne w promieniach słońca. Refleksy wydobywają delikatne tony złota i brązu, nadają włosom szlachetność oraz podkreślają głębię koloru. Włosy w odcieniu ciemnego blondu delikatnie okalają twarz, ale nad nią nie dominują.

Farbowanie. Jak czytać oznaczenia jasności koloru blond na opakowaniu farby?

Na opakowaniu farby do włosów znajdują się oznaczenia liczbowe wskazujące na jasność koloru oraz zabarwienie refleksów jakie tworzy farba. Pierwsza liczba to stopnień jasności koloru. Liczby od 6 wzwyż oznaczają różne rodzaje blondu: 6 oznacza ciemny blond, 7 oznacza średni blond, 8, 9, 10 oznacza jasny blond. Farby oznaczone liczbami 11 i 12 wykorzystywane do rozjaśniania włosów. Farbowanie ze zmianą koloru najlepiej sprawdzi się kolor o 1-2 tony jaśniejszy od naturalnego. Nie oznacza to jednak, że brunetka nie może pofarbować włosów na blond. Tak radykalną zmianę koloru należy zrobić w salonie fryzjerskim, żeby nie zniszczyć włosów odbarwianiem i uzyskać odpowiedni odcień w efekcie nakładania kolejnej farby.

Farba. Jak oznacza się ciepły lub zimny odcień blondu?

Liczby znajdujące się po przecinku lub ukośniku mówią o tym, czy kolor ma ciepły, zimny czy neutralny odcień. Liczba 0 oznacza kolor naturalny, 1 – popielaty, 2 – opalizujący, 03, 13, 31 – beżowy, 3 – złoty, 4 – miedziany, 5 – mahoniowy, 6 – czerwony, 7 – matowy, zielonkawy. Możemy mieć też do czynienia z podwójnym odcieniem, po przecinku lub ukośniku znajdą się wtedy dwie cyfry. W tym przypadku podstawowy odcień będzie zabarwiony mniej intensywnie lub pogłębiony. Na przykład oznaczenie 8,11 należy interpretować jako jasny i bardzo popielaty blond, a 7,34 – średni złoty blond o miedzianym zabarwieniu. Farba blond o ciepłym odcieniu to ta, która niezależnie od jasności, występuje z refleksami: złotymi, miedzianymi i czerwonymi. Farba blond o zimnym odcieniu to: popielata, opalizująca, matowa. Neutralne natomiast są beże i odcienie naturalne.

Ciemny blond – jaka farba?

Jaką farba jeśli planujemy farbowanie na ciemny blond z refleksami? Wyróżnić należało by trzy farby, które z pewnością będą dobrym wyborem: Loreal, Joanna, Garnier. Nie mniej jednak na rynku znajdziemy jeszcze kilka innych pozycji, które mają szansę sprawdzić się na naszych włosach tak samo dobrze. ciemny blond

Trendy w koloryzacji

Podstawowy trend w koloryzacji włosów to pasemka i refleksy. Modna jest koloryzacja metodami: sombre, ombre, babylights, flamboyage, oraz szerokie pasemka przypominające te, które nosiły kobiety w latach 90. wszystko po to, by uzyskać głębie koloru, jak najbardziej naturalny efekt włosów muśniętych słońcem.

Komu pasuje kolor włosów blond?

Kolor włosów blond pasuje prawie każdemu, gdy wybrany odcień idealnie komponuje się z kolorem cery, jak i naturalną barwą włosów oraz oczu. Jasne włosy rozświetlają twarz, łagodzą ostre rysy i przyciągają spojrzenia.

Komu pasuje kolor włosów ciemny blond?

Kolor włosów ciemny blond doskonale sprawdza się, przy oliwkowej karnacji i naturalnym kolorze włosów bliskim kolorom z gamy ciemnych brązów. Ładnie będą także wyglądać, jeśli jesteś naturalną blondynką z jasną cerą. Blond w ciemnym wydaniu pasuje zarówno do brązowych oczu, jak i tych z jasnymi tęczówkami, które ładnie podkreśla. Jeśli marzysz o kolorze łatwym w noszeniu, z pewnością powinnaś sięgnąć właśnie po taki blond.

Komu blond nie pasuje?

Przy szarej, ziemistej, pozbawionej blasku skórze zbyt jasne włosy będą wyglądać anemicznie i niezdrowo. Wypryski czy pękające naczynka będą bardziej widoczne, gdy wybierzesz blond z domieszką czerwonych tonów, dlatego unikaj miedziano-rudych odcieni. Blond, szczególnie ten jasny, zestawiony z mocną oprawą oczu i ciemną karnacją często wygląda sztucznie. Jeśli więc nie chcesz prezentować się tandetnie wybierz farbę w jednym z ciemnych odcieni blondu. foto: pinterest

Zostaw odpowiedź