Technika Flamboyage

Technika Flamboyage

Flamboyage

W koloryzacji włosów najważniejsza dziś jest wielowymiarowość koloru, tak precyzyjnie dobrane i położone kolory, żeby wyglądały całkowicie naturalnie. W ostatnich latach kontrastowe baleyage zamieniały się w coraz mniej odróżniające się pasemka, potem przyszedł czas na ombre/sombre, a potem w poszukiwaniu większej naturalności baleyage highlights. Teraz większość klientek w salonach pyta o nową, innowacyjną technikę flamboyage. Na portalach społecznościowych chwalą się zdjęciami z efektem pięknych, naturalnych refleksów, włosów muśniętych słońcem. Technika Flamboyage stała się niezwykle modna, dzięki takim gwiazdom, jak: Jennifer Lopez, Gisele Bundchen, czy Miranda Kerr.

technika flamboyage

Skąd pochodzi nazwa flamboyage?

Nazwa nowatorskiej techniki pochodzi z języka francuskiego. Łączy w sobie znaczenie słów:

  • „flamboyant” - ekstrawagancja, błyskotliwość, płomienisty blask, lśniący blask,
  • „flamboyer” - rozniecać płomień, płonąć, mocno świecić, błyszczeć,
  • „flamboyage” - razić, płonąć, błyszczeć,
  • „flame” - płomień,
  • „baleyage” czy „balleyage” – w znaczeniu techniki barwienia włosów.

Ta nowa technika farbowania włosów stworzona przez słynnego włoskiego fryzjera Angelo Seminara - Dyrektora Artystycznego Davines, zwycięzcę British Fryzjer HJ of the Year 2012.

technika flamboyage

Jaki efekt daje flamboyage?

Efekt dobrze wykonanego zabiegu jest niesamowity i to dlatego technika flamboyage stała się tak popularna. Efekt końcowy daje iluzję naturalnej głębi koloru włosów, optycznie dodaje włosom objętości i świeżości. Tworzy delikatne refleksy, jakby włosy były lekko muśnięte słońcem. Ta naturalność efektu, odrobina ekstrawagancji i fakt, że po flamboyage odrosty są dłużej niż zwykle niewidoczne to najważniejsze atuty. Technika nakładania farby jest bardzo delikatna, nie niszczy włosów jak np. zwykły baleyage, czy klasyczne farbowanie. Mówi się też, że flamboyage nadaje włosom efekt „push up”, bo dzięki rozjaśnieniu poszczególnych pasm zyskujemy optyczne uniesienie włosów, dzięki czemu wydaje się, że jest ich więcej. Flamboyage przeznaczony jest do tworzenia na włosach refleksów w tonacji jaśniejszej lub ciemniejszej w celu podkreślenia koloru zarówno latem, jak i zimą. Każda koloryzacja tą techniką da niepowtarzalny, oryginalny efekt.

technika flamboyage

Dla kogo flamboyage?

Flamboyage to technika o bardzo szerokim zastosowaniu. Mogą ją robić zarówno brunetki jak i blondynki, kobiety z dużą ilością włosów, ale również te, których włosy są cienkie i delikatne. Nie trzeba się też obawiać pomarańczowych refleksów – niweluje się je specjalnym tonerem. Flamboyage mogą stosować także osoby, które nigdy nie farbowały włosów.

technika flamboyage

Technika flamboyage - jak wykonać?

Do tworzenia takiego efektu naturalnie rozświetlonych włosów nie stosuje się dotychczas znanych technik szydełkowych jak w baleyage, ponieważ one dają zbyt ostre krawędzie kolorów. Aby w jak najbardziej naturalny sposób oddzielić włosy, na które będzie nakładana farba wykorzystuje się specjalne samoprzylepne foliowe paski, dostosowane do długości włosów, które są podkładką do farby i ułatwiają wybór szerokości pasm. Po podzieleniu włosów na odpowiednie sekcje pasek samoprzylepny przykleja się do poszczególnych pasm włosów na całej długości, po czym podnosząc pasek do góry oddziela się włosy, które się do niego przykleiły. Farbę nakłada się na włosy przyklejone do taśmy i oddziela od innych włosów zawiniętą folią lub paskami specjalnie przygotowanego papieru. Farby nie nakłada się od nasady włosów. Plus takiego sposobu farbowania jest taki, że nie są widoczne odrosty, więc nie trzeba powtarzać zabiegu tak często, jak w przypadku klasycznej koloryzacji. Po utrwaleniu koloru paski zsuwa się z włosów zwilżając je wodą. Dobrze jest zastosować kilka zbliżonych odcieni jednego koloru, dla nadania atrakcyjniejszej głębi koloru. To właśnie wielowarstwowość koloru dodaje objętości fryzurze. Dziś coraz rzadziej koloryzuje się włosy wyłącznie na jeden kolor. Idealne jest łączenie różnych tonacji tej samej barwy. Technika flamboyage dostosowana jest do każdej pory roku – latem można dzięki niej wyczarować na włosach słoneczny refleks, a zimą stworzyć ciemniejsze pasma pogłębiające kolor bazowy. Włosy można przyciemnić lub rozjaśnić o ton lub dwa. Wykonanie flamboyage na włosach trwa około dwóch godzin. Tyle czasu potrzeba, aby nadać włosom naturalny efekt rozjaśnienia słońcem. Ceny zabiegu wahają się między 150-400 zł.

technika flamboyage

technika flamboyage

technika flamboyage

technika flamboyage

technika flamboyage

Czym różni się flamboyage od znanych pasemek?

Balejaż robimy metodą szydełkową i od nasady włosów, co często daje nienaturalny efekt i uwidacznia odrosty. Technika flamboyage nadaje delikatnie refleksy, które wyglądają bardzo naturalnie, jakby włosy były rozjaśnione słońcem. Włosy przyklejające się do taśmy używanej do flamboyage, rozkładają się spontanicznie, nierównomiernie po całej głowie. Dokładnie tak, jak włosy rozjaśnione słońcem.

Jakie są korzyści dla fryzjera?

Flamboyage gwarantuje wyjątkowo harmonijny efekt kolorystyczny na całej długości włosów, trudny do osiągnięcia bez specjalnych taśm samoprzylepnych. Pozwala na usprawnienie i przyspieszenie pracy. Technika flamboyage jest stosunkowo łatwą koloryzacją nawet dla mniej doświadczonego kolorysty. Nowy, ciekawie wyglądający efekt nakładania farby zachęca klientów do wypróbowania nowej techniki. Dzięki temu, że foliowe paski do Flamboyage są przezroczyste można kontrolować koloryzację włosów podczas wykonywania zabiegu. Flamboyage dale nieskończone możliwości kombinacji kolorystycznych. W celu uzyskania wybranego efektu kolorystycznego można zastosować wiele pasków, aby rozjaśnić, albo przyciemnić włosy.