12 najpiękniejszych fryzur sombre

12 najpiękniejszych fryzur sombre

Koloryzacja Sombre

Sombre – ta nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów: "soft” (ang. delikatny) i "ombre". Ombre to trend koloryzacji skierowany na wyraźne rozjaśnianie końcówek i przyciemnianie włosów u nasady. Tak więc sombre to łagodniejsza forma ombre (soft ombre) co oznacz rozjaśnianie włosów łagodniej i bez przyciemnianie ich u nasady. Koloryzacja ombre znana była na świecie już od kilku lat. Kobiety wiedzą, na czym ona polega. Z kolei Sombre zyskała popularność w roku 2014. Spodobała się kobietom, którym nie pasowało intensywne przejście pomiędzy kolorem włosów u nasady a końcówkami stosowane w ombre.

Sombre jest metodą koloryzacji mniej wyrazistą, bardziej subtelną niż ombre. Rozjaśniane pasemek zaczyna się blisko skóry głowy, dzięki czemu efekt jest dużo bardziej naturalny. Sombre daje efekt włosów muśniętych słońcem. Klasyczne ombre zakłada użycie farby do włosów i rozjaśniacza, łączy ciemniejszy kolor i blond na końcówkach. Tymczasem do wykonania koloryzacji sombre używamy delikatniejszych kosmetyków bez amoniaku. Jest to o wiele bezpieczniejsza metoda koloryzacji włosów.

sombre

Dla kogo sombre?

Sombre to świetna metoda na naturalne włosy dla wszystkich kobiet, właśnie dlatego, że delikatnie rozjaśnia włosy nie tworząc kontrastu jak w ombre. W ombre najlepiej wyglądały głównie brunetki, gdyż dla blondynek ombre było za ostre. Ombre uwielbiały też kobiety, które chciały być wyraziste. Koloryzacja sombre wymaga dobrania odcień jaśniejszych niż naturalne włosy o maksymalnie trzy tony. To znaczy, że brunetka nie osiągnie ładnego efektu w kolorze blond, bo nie będzie wyglądał naturalnie. Najlepszy efekt sombre dają długie włosy, także włosy średnie nadają się do sombre. Natomiast bardzo krótkie włosy włosy z natury rzeczy odpadają. Sombre daje większy wizualny efekt objętości włosów. Włosy ombre, ze względu na dużą różnicę kolorów, mogą wyglądać bardziej płasko, a końcówki nawet nienaturalnie sztucznie. Tymczasem sombre to delikatne refleksy. Taki zabieg optycznie dodaje włosom objętości. Efekt sombre nie wymaga poprawek co 6 tygodni tak jak ombre.

sombre

Jak wykonać sombre?

Przy ombre włosy farbowane były na całej długości. Przyciemnialiśmy od nasady, a rozjaśnialiśmy końcówki. Przy sombre zostawiamy przy głowie włosy w naturalnym kolorze. Rozjaśnianie zaczyna się kilka centymetrów od nasady, a kolory mają zmieniać się stopniowo tak by końcówki były najjaśniejsze z zachowaniem naturalnego efektu rozjaśnienia. Rozjaśnianie musi być stopniowe, prawie niezauważalne aby różnica między górą a dołem nie była większa niż jeden ton. Aby uzyskać naturalny efekt włosów muśniętych słońcem, rozjaśniamy przede wszystkim zewnętrzną część włosów tak aby od spodu pozostały naturalnie ciemniejsze. Naturalności całej fryzurze doda delikatne cieniowanie włosów. Dłuższe i krótsze warstwy podkreślą naturalny efekt, bo rozjaśnione końcówki nie będą układały się w jednej linii. Dzięki temu unikniemy efektu dip-dye czyli włosów, które wyglądają jak zanurzone w farbie. Sombre wygląda najlepiej na długich włosach ułożonych w loki i fale, ale też w lekko upiętych kokach czy luźnych warkoczach.

fryzury sombre

Pielęgnacja włosów po koloryzacji sombre

Rozjaśniane włosy zawsze wymagają specjalnej pielęgnacji. Warto więc ograniczyć mycie włosów do 3 razy w tygodniu. W międzyczasie można stosować np. suchy szampon, który doda włosom objętości i podkreśli kształt fryzury. Nie należy używać szamponów z siarczanami i silikonami. Raz w tygodniu warto nałożyć dobrą maskę nawilżającą. Powinno się też zrezygnować z nadmiaru środków do stylizacji włosów, żeby ich nie niszczyć i żeby wyglądały maksymalnie naturalnie.

sombre

fryzury sombre

fryzury sombre

fryzury sombre

sombre

fryzury sombre

sombre

fryzury sombre

foto: pinterest