Mobilny fryzjer – czy taki biznes się opłaca?

Mobilny fryzjer – czy taki biznes się opłaca?

Pracujecie w zawodzie, więc sami wiecie jak bardzo silna jest konkurencja w branży fryzjerskiej. Każdy z nas szuka pomysłów i sposobów na pozyskanie nowych klientów. Czasem trzeba jednak skorzystać ze sprawdzonych metod. Jedną z ciekawszych z pewnością jest mobilny salon fryzjerski.

Mobilny fryzjer – warto vs. nie warto

Czy w dzisiejszych czasach warto prowadzić biznes z dojazdem do klienta? Na pewno znajdą się wśród Was osoby, które będą zachwalały pomysł, bo przecież warto wyciągnąć w kierunku klienta pomocną dłoń. Na pewno też znajdą się przeciwnicy mobilnego salonu fryzjerskiego. W codziennym pośpiechu naszym klientom bardzo często brakuje czasu, żeby osobiście pojawić się w salonie. We własnym domu klient czuje się też bardziej komfortowo. Mobilny biznes jednak ma to do siebie, że jest o wiele mniej komfortowy dla przedsiębiorcy. Jego specyfika nie każdemu przypadnie do gustu.

Fryzjer mobilny musi być osobą dyspozycyjną i zorganizowaną. Trzeba zdawać sobie sprawę, że trzeba być niemal na każde zawołanie klienta, dostępnym pod telefonem niemal przez dwanaście godzin na dobę. Jednak zorganizowany przedsiębiorca w odpowiedni sposób będzie dysponował swoim czasem w taki sposób, aby sprawy zawodowe nie kolidowały z życiem prywatnym. Organizacja pracy mobilnego salonu fryzjerskiego wymaga także odpowiedniego transportu pozwalającego na wykonywanie pracy w terenie. Do zalet można zaliczyć elastyczny czas pracy oraz niskie koszty utrzymania działalności gospodarczej. To także doskonały sposób na zdobycie doświadczenia i grupy stałych, lojalnych klientów, którzy w przyszłości przyjdą do Twojego stacjonarnego salonu. Fryzjer mobilny nie ma łatwo. Jeśli jednak chcesz się przekonać, jak to jest założyć tego rodzaju działalność, musisz najpierw dobrze zbadać rynek. Zrób rozeznanie w najbliższym otoczeniu. Sprawdź, ile zakładów działa na Twoim terenie, jak wyglądają ceny u konkurencji, z jakich usług można u nich skorzystać. Wszystko po to, żeby łatwiej było Ci zacząć i znaleźć swoje miejsce na lokalnym rynku.

Mobilny fryzjer – narzędzia pracy

Decydując się na taką formę pracy, trzeba zaopatrzyć się w najbardziej potrzebne narzędzia. I nie chodzi tu wcale o sprzęt fryzjerski czy kosmetyki, bo o tym przecież wie każdy. Z podstawowych rzeczy potrzebnych do pracy w charakterze mobilnego salonu fryzjerskiego warto zaopatrzyć się w porządny podręczny kufer fryzjerski. Ułatwi Ci to przewożenie sprzętu i zachowanie porządku. Mobilny fryzjer nie obędzie się bez przenośnej myjni fryzjerskiej. Można ją podpiąć bezpośrednio do dopływu bieżącej wody, dzięki czemu mycie włosów i ich farbowanie w domu klienta jest mniej skomplikowane. Lepiej kupić droższe urządzenie o odpowiedniej głębokości oraz z możliwością regulacji pochylenia misy.

mobilny

Mobilny fryzjer – jak zachować się w domu klienta?

Musisz czuć się swobodnie. Nie bój się. Wykonaj swoją pracę z uśmiechem na twarzy. Ale zachowaj odpowiedni porządek. W tym wypadku dyscyplina, którą musisz się kierować ma jeszcze większe znaczenie, niż gdybyś pracowała we własnym salonie fryzjerskim. Szczególnie trzeba uważać podczas farbowania włosów, aby klientowi nie ubrudzić farbą dywanu, paneli czy mebli. W celu zoptymalizowania swojego czasu zapytaj klienta, czy przy okazji – będąc w jednym miejscu – nie obsłużyć reszty rodziny lub znajomych. Dojeżdżając do klienta, sporo czasu traci się na dojazdy. Zoptymalizuj wszystkie działania.

mobilny

Jak szukać klientów mobilnego salonu fryzjerskiego?

Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Część z nich znajdziesz w naszych poradach dotyczących e-marketingu. Musisz istnieć i działać w Internecie. Pamiętaj o ogłoszeniach w serwisach ogłoszeniowych oraz portalach lokalnych. Wbrew pozorom czyta je bardzo dużo ludzi. Nie zapomnij o swojej stronie internetowej i marketingu treści. Co jeszcze? Po prostu wykonuj swój zawód z pasją, a tzw. marketing szeptany zrobi swoje. W końcu polecenie w tym zawodzie odgrywa ważną rolę w pozyskiwaniu klientów. Wykorzystaj to. Możesz nagradzać tych, dzięki którym zyskałaś najwięcej klientów – wystarczy podarować im kosmetyki czy zaoferować tańszą usługę. Przekonasz się, że klientów będzie przybywać.