flamboyage

Flamboyage, co to?

Flamboyage to nowa, bardzo popularna ostatnimi czasy, metoda koloryzacji włosów, która polega na wyselekcjonowaniu ograniczonej ilości pasm włosów z użyciem specjalnej taśmy. Pozostałym włosom fryzjer nadaje jednolity kolor, dopasowany wcześniej do koloru pasemek. Dzięki temu nasza fryzura optycznie zyskuje na objętości. Dodatkowo to dobra metoda, jeśli chcemy uniknąć odrostów. Stosując wiele odcieni, dodatkowo łącząc je z naturalnym kolorem włosów, problem odrostów zostaje zniwelowany. Nowy trend w koloryzacji włosów wprowadził salon Davines. Polecamy oddzielny artykuł na temat metody koloryzacji włosów flamboyage.

Flamboyage

W ostatnim czasie występuje istna eksplozja tej metody farbowania włosów. Postanowiliśmy więc zebrać najlepsze realizacje w formie pomysłów i inspiracji, dopasowanych do różnych rodzajów włosów. W ten sposób powstała galeria 15 fryzur wykonanych tą właśnie metodą. Zapraszamy do oglądania.

 

Galeria

Przejdźmy do galerii. Zaczynamy od włosów rudych!

Flamboyage rude włosy

rude włosy

rude włosy / źródło

Rude włosy z miedzianymi i złotymi refleksami. To propozycja dla wszystkich pań, które chcą dodać swoim rudym włosom dodatkowego wymiaru i objętości.

Włosy długie

włosy długie ombre

włosy długie z delikatnym efektem ombre / źródło

Nie można oprzeć się wrażeniu, że flamboyage najlepiej prezentuje się na włosach długich. Nie zależnie od tego czy się z tym zgadzamy czy nie, powyższe zdjęcie pozostaje silnym argumentem. Jest to połączenie z bardzo delikatnym ombre. Efekt wyśmienity.

Flamboyage na blond włosach

flamboyage blond

włosy blond / źródło

Argument w postaci powyższego zdjęcia, skutecznie odrzuca tezę, że flamboyage na włosach blond nie wygląda tak dobrze jak u brunetek. Kto w ogóle wymyśla takie tezy?

Krótkie ciemne włosy

włosy krótkie ciemne

flamboyage na krótkich ciemnych włosach / źródło

Ta nowoczesna metoda koloryzacji włosów równie dobrze będzie prezentować się na krótkich włosach, powyższe wykonanie to propozycja od Davines.

Włosy proste

włosy proste

włosy proste / źródło

Jak będzie się prezentowało flamboyage na włosach prostych. Oto odpowiedź.

Flamboyage na ciemnych włosach

włosy ciemne

włosy ciemne / źródło

Flamboyage dla brunetki

flamboyage dla brunetki

brunetka / źródło

Włosy krótkie

włosy krótkie

włosy krótkie / źródło

Czy ta metoda jest zarezerwowane tylko dla kobiet z długimi włosami? Wg nas absolutnie nie. Zdjęcie to dowód, że metoda flamboyage na włosach krótkich wygląda równie atrakcyjnie jak na włosach długich. Krótkie fryzury potrafią wyglądać na prawdę kobieco!

Flamboyage zdjęcia – pozostałe

blond

kolejne blond włosy / źródło

brunetka

brunetka / źródło

loki

loki / źródło

flamboyage blond

źródło

flamboyage propozycja

źródło

ciemne włosy

źródło

kręcone włosy

źródło

Ombre czy flamboyage

Za pewne wiele z nas zastanawia się która metoda koloryzacji jest lepsza, co będzie nam lepiej pasować, może jednak ombre? Być może ombre za bardzo się już spopularyzowało, jednak profesjonalnie wykonane bardzo dobrze podkreśla fryzurę u osób z kręconymi włosami. Temat pozostawiamy otwarty i poddajemy pod dyskusję. Dla porównania zapraszamy do galerii najmodniejszych fryzur ombre lub fryzury sombre.