fryzura na studniówkę

Fryzura na studniówkę

Studniówka – wielka gala, zdjęcia w albumie na całe życie – suknia, fryzura na studniówkę i makijaż muszą być idealne. Oczywiście, za 30 lat będziemy z rozrzewnieniem wspominać „te przebrzmiałe” kanony mody. Dziś jednak to one są podstawą dobrego samopoczucia na studniówce. Tak, więc zaczynamy od wybrania stylizacji. Do niej ma pasować suknia, buty, makijaż, fryzura i wszystkie dodatki. Do ogólnej koncepcji dobry fryzjer dopasuje fryzurę. Możemy, więc zacząć od ogólnych kanonów mody fryzjerskiej:

 • Masz być dziewczyną na wietrze, fryzura na studniówkę musi zachować ruch, być dynamiczna, lekka, swobodna. Dominują lekko niedbałe fryzury, bardzo sexy – koniec z dokładnym, precyzyjnym i żmudnym układaniem włosów!
 • Wraca grzywka. Prosta, skośna, na bok – będzie na każdej głowie.
 • Podstawą są oczywiście włosy zdrowe, błyszczące, po prostu zadbane.
 • Nawet krótkie włosy można uczesać w warkocze (w tym warkocz afrykański, wielki hit tego roku).
 • Czeszemy się w koki i węzły, choć nie tak precyzyjnie uczesane jak przed laty.
 • Fryzury lubią opaski, klamry i spinki.
 

Co z tego wykorzystać na studniówce?

Fryzura na studniówkę powinna byś zupełnie inna niż ta noszona, na co dzień. Jeśli zwykle włosy spinasz w ogonek to, na bal warto je rozpuścić. Fryzura na studniówkę powinna być lekka i dziewczęca. Najczęściej wybieraną fryzurą na studniówkę jest luźno upięty kok. Świetnie sprawdzają się koki z pofalowanych i lekko natapirowanych włosów, bo wygląda zwiewnie, lekko i seksownie. Przy upięciu pofalowanych włosów, ewentualne uszkodzenia uczesania łatwo dają się naprawić. Pięknie wyglądają też warkocze francuskie zaplecione tuż nad czołem, imitujące opaskę. Taka fryzura na studniówkę jest nie tylko wyjątkowa, ale i funkcjonalna.

Rozpuszczone włosy

Jak twierdzi większość mężczyzn, dziewczyny najbardziej kobieco wyglądają w rozpuszczonych włosach. Rozpuszczone włosy i mocno skręcone loki, wspaniale prezentują się podczas poloneza, jednak pod koniec studniówki najpewniej opadną. Z rozpuszczonych włosów najlepiej będzie wyglądał artystyczny nieład. To jest dobra propozycja dla osób, które lubią sportowy styl i źle czują się w misternie upiętych kokach.

Modne fryzury na studniówkę

W tym sezonie wybór fryzur na studniówkę jest bardzo szeroki: od koka, poprzez warkocze i fale na włosach, aż po luźno upięte loki, krótkie stylizacje z przedziałkiem i proste, ale eleganckie kucyki i niskie upięcia.

Najlepsze propozycje na studniówkę

Klasyczny kok

Najlepiej postawić na wersje lekkie i dziewczęce, a zamiast skomplikowanych upięć wybrać prostsze, skromniejsze. Będzie to gwarancja trwałości.

Zalotne loki

Niewielkie kosmyki włosów dość mocno zakręcane. Przeciwne kierunki skręcania kosmków sprawią, iż włosy nie będą się sklejać.

Włosy w kabaretkach

Z włosów robi się np. jeden lub 3 koczki. Koczki chowa się pod siatką.

Urocze loki

W tym wypadku najlepiej postawić na minimalizm i naturalność. Długie włosy z lokami z pewnością sprawdzą się w przypadku dziewczyn, które będą miały kreację z odsłoniętymi plecami.

Fale na włosach

W tym sezonie w modzie jest artystyczny nieład. Lekko pofalowane włosy w stylu idealnie pasują do klasycznych kreacji i eleganckiego makijażu.

Stylizacje na krótkie włosy

Krótkie włosy

Z krótszymi włosami można eksperymentować z przedziałkiem, z grzywką. Stylistyka pixie mocno wyróżni! Dłuższe ścięcia można lekko podpiąć lub pofalować. Gęste, mocno skręcone loki na asymetrycznej fryzurze dodadzą waszym stylizacjom pazura

Romantyczna bombka

To propozycja dla krótszych włosów. Włosy sięgające do linii karku powinny być stopniowo wycieniowane do połowy ucha. Grzywka prosta, długa do brwi.

Jaka fryzura na studniówkę dla chłopaka?

 • Calvin Klein proponuje włosy gładko zaczesane do tyłu.
 • Versace też proponuje włosy gładko uczesane, ale z przedziałkiem po boku.
 • Saint Laurent pozwala na większy luz. Po prostu ma się świecić! Taki efekt mokrych włosów uzyskacie dzięki paście o właściwościach nabłyszczających.
 • Grzywka jest najważniejsza. Ważne, żeby zachodziła na czoło. Może być w nieładzie. Możliwości jest mnóstwo, więc grzywkę układajcie w zależności od nastroju. Grzywka nie każdemu pasuje, potrafi bardzo zmienić kształt twarzy – najlepiej, jeśli skonsultujecie swój wybór z dobrym fryzjerem.
 • Ogólnie męska fryzura ma być czesana wiatrem. Przy dłuższych włosach do układania sprawdzi się spryskanie włosów solą morską. Krótkie fryzury polubią mocne, matowe pasty. Grunt, żeby nie było widać, że włosy były specjalnie układane.
 • Zawsze dopuszczalna w męskiej modzie klasyka – włosy są nieco zaczesane do tyłu. To idealna propozycja na co dzień, ale też na bardziej elegancką okazję warto wybrać wersję z połyskiem.
 • Długie włosy – ale nie w stylu drwala. Jeśli długie włosy, to bez brody. Włosy powinny być rozpuszczone, w nonszalanckim nieładzie.

Fryzury na studniówkę – galeria

Galeria fryzur na studniówkę.

1 komentarz

Zostaw odpowiedź