fryzury na sylwestra

Fryzury na Sylwestra

Sylwester to taki dziki dzień w roku, kiedy możemy sobie pozwolić na każdą ekstrawagancję. Sylwester to wielki konkurs kto przyciągnie więcej uwagi, dlatego fryzury na Sylwestra są bardzo mocno zróżnicowane. Wszystkie chwyty dozwolone. Warto tylko stosować je świadomie, przewidując jaki efekt chcemy wywołać. Proponuję przyjąć urok, sexapil i może nonszalancką elegancję. Skoro chcemy się wyróżnić, to musimy być piękne i niepowtarzalne, więc modowy szablon raczej nie jest wskazany.

Dobór fryzury na Sylwestra

Skupiając się na fryzurach myślimy o tym, czy pasuje do stroju i miejsca, gdzie będziemy się bawić. Fryzury na Sylwestra powinny być też na tyle trwałe, żeby wytrzymały całą noc. Dobierając fryzurę, najpierw trzeba określić kształt twarzy. Przy twarzy kwadratowej modyfikujemy wystające kości policzkowe przez robienie lekkich fryzur, loków, ew. pazurków w linii twarzy. Jeśli chodzi o twarz trójkątną, nigdy nie robimy prostej grzywki, raczej modyfikujemy kształt twarzy przez robienie grzywek na ukos. Jeśli chodzi o twarz owalną, to uważamy, żeby nie poszerzać buzi. Tu sprawdzają się fryzury z prostą grzywką. Dla owalnej twarzy nie robimy bardzo krótkich fryzur. Warto uważać na defekty twarzy, na to czego nie chcemy odsłonić, np. wysokiego czoła. Styliści uważają, że dobre fryzury na bal sylwestrowy mogą zatuszować mankamenty stroju lub urody, skupiając uwagę na eleganckich lokach, wytrawnych falach i wspaniałych podpięciach… Wybór fryzury na Sylwestra zależy od tego jak długie i gęste mamy włosy. Im są one dłuższe, tym więcej dają nam możliwości.

Galeria fryzur na Sylwestra

Do wyboru mamy dwa główne trendy:

  • rozmaite upięcia z błyszczącymi ozdobami jak u księżniczek.
  • rozpuszczone falowane włosy przerzucone na jedno ramię.

Włosy długie

Długie włosy można upiąć spinkami, wiązać w koki, pozostawiając część pasemek rozpuszczonych. Niektórzy fryzjerzy polecają karbowane kosmyki. Kok można opleść ozdobami. Dzięki temu nabierze on szykownego Sylwestrowego blasku. Ponieważ w tym dniu można sobie pozwolić na znacznie więcej, niż przy zwykłym upięciu, można użyć spinki w oryginalnych kształtach, kwiaty, perły czy wstążki. Piękną ozdobą, która robi coraz większą furorę jest diadem.

Włosy półdługie i krótkie

Osobom, które mają półdługie lub krótkie włosy polecamy upinanie włosów niesymetrycznie, wpinanie w nie oryginalnych ozdób. Modny jest ciągle klasyczny bob oraz wszystkie fryzury, które są mocno podcieniowane i postrzępione. Ważna też jest duża grzywka, prosta lub skośna, zależnie od kształtu twarzy. Wracają też gładkie uczesania lub tylko z lekko zaakcentowanymi falami.

Fryzura Sylwestrowa dla mężczyzny

Fryzura Sylwestrowa dla mężczyzny może być mocno nastroszona i rozwichrzona. Jednak warto ją usztywnić za pomocą żelu i pianki. Na koniec można spryskać włosy lakierem.

Połysk

Na zakończenie warto zadbać o połysk, ale bez brokatu. Połysk odbija światło, stwarza wrażenie głębi. Warte uwagi są lakiery, olejki, czy też najzwyklejsze płynne nabłyszczacze. Gdy umiejętnie je dozujemy możemy delikatnie podkreślić fryzurę. Nabłyszczone włosy wyglądają zdrowo, świeżo i przede wszystkim szykownie. Moda na brokat już za nami.

Farbujesz? Nie zapomnij o Olaplexie

Jeśli planujesz farbowanie, szczególnie bardzo mocne rozjaśnianie, to warto pomyśleć o zabiegu Olaplex. Ochroni on i wzmocni twoje włosy. Jest to zabieg szczególnie warty polecenia.

Zostaw odpowiedź