fryzury ślubne

Fryzury Ślubne

Jaką fryzurę ślubną powinna wybrać panna młoda? Rozpuszczone włosy, a może upięte? Loki czy proste włosy? Z kwiatami, diademem czy z perłami? Najważniejsze jest, aby włosy wyglądały na bardzo zdrowe i zadbane. Fryzura ślubna powinna być dobrana do charakteru i urody panny młodej, do sukni i całej estetyki ślubu. Fryzura musi spodobać się samej pannie młodej, ona musi się w niej dobrze czuć. Fryzury ślubne powinny być eleganckie, powinny podkreślać dziewczęcy wdzięk i kobiecość. portal dla matek

Fryzury ślubne

Fryzury ślubne w tym roku charakteryzują się luzem i naturalnością, tak przy włosach rozpuszczonych jak i upiętych. Właśnie na takie rozwiązania stawiają styliści w obecnych czasach.

Dobór fryzury ślubnej

Fryzury ślubne planuje się nawet na pół roku przed ślubem, jednak dopiero wtedy, kiedy wiesz już, jak będzie wyglądać twoja suknia ślubna. Fryzura ślubna, nie powinna przytłaczać reszty stylizacji. Warto omówić to z fryzjerem. Warto rozważyć, czy wymarzona fryzura ślubna nie wymaga zapuszczenia włosów lub ich sztucznego doczepienia. Dobierz kosmetyki regeneracyjne i odżywcze, by wzmocnić włosy, dodać im elastyczności i blasku. Nie warto ryzykować drastycznego cięcie lub zmiany koloru na tydzień przed ślubem. Nawet najlepszy stylista może popełnić na twojej głowie coś, na widok czego opadną ci ręce, a ostatnie dni przygotowań zamienią się w piekło.

Najnowsze trendy fryzur ślubnych

 • Styl BOHO inspirowany naturalnością, dziewczęcym urokiem, swobodą. Włosy są rozpuszczone, wygładzone na szczotce albo lekko pofalowane.
 • Ślubne warkocze swoimi korzeniami sięgają folkowych klimatów. Warkocze i plecionki są świetnym rozwiązaniem dla niesfornych włosów, bo sploty trzymają je w ładzie.
 • Luźniej upięte warkocze mogą tworzyć oplecione wokół głowy korony, albo przewijać się w różnym stylu i formie z tyłu głowy.
 • Dobierany warkocz lub gruby warkocz typu kłos, nieco “potargany”, to również bardzo modne fryzury na weselu.
 • Korona lub koszyczek ozdobione kwiatami.
 • Plecione cienkie warkoczyki to fryzura modna na weselu w tym roku, która będzie odpowiednia zarówno dla cienkich i prostych włosów, jak i tych nieco bardziej podatnych na kręcenie.
 • Luźne i asymetryczne upięcia z boku głowy są na czasie. Świetnie wyglądają rozpuszczone loczki spięte wsuwkami z jednej strony lub podpięte nad uchem.
 • Koki najlepiej wyglądają te w nowocześniejszych wersjach, np. zebrane w nieładzie.
 • Krótkie włosy z zaczesaną środkową częścią włosów do tyłu. Wystarczy przygładzić boki włosów żelem, a środkową część natapirować, następnie przygładzić i utrwalić lakierem. Krótkie fryzury ślubne powinny stanowić jedność z biżuterią, a zwłaszcza z kolczykami.
 • Węzełki z powiewem egzotyki a la gejsza albo wróżki ze „Snu Nocy Letniej”.
 • Siateczka, która robi wrażenie jak u średniowiecznej księżniczki.

Ozdoby ślubne do włosów

Ostatnio bardzo modne są dekoracyjne opaski oraz diademy z perełek. Nadal pięknie wyglądają wpięte kwiaty (szczególnie te żywe), wianek, ozdobne spinki, woalki, tiary. Pamiętaj jednak aby to wszystko pasowało do sukienki. Na welon stawiają już tylko tradycjonalistki. Jeśli chcesz go czymś zastąpić, wybierz atłasową wstążkę lub oryginalną spinkę.

foto: pinterest, elstile.ru

Zostaw odpowiedź